5 pomysłów na zabawy na urodziny dziecka w domu. Rady ojca trójki chłopców

Maj 25, 2020 | Dziecko, Slajder, Wychowanie, Zakupy | 0 komentarzy

Urodziny to szczególne przeżycie dla dzieci i niemałe wyzwanie dla rodziców, szczególnie kiedy organizujemy przyjęcie w domu. Na co dzień dbam o kreatywne rozrywki dla trójki żywiołowych chłopców i z przyjemnością zdradzę Ci pięć sprawdzonych pomysłów na atrakcje urodzinowe dla dzieci w domu. A ta lista to dopiero początek – ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Ruch to świetna zabawa!

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest jubilat, na początek imprezy postaw na ruch. Dobrą atrakcją na urodziny w domu może być gra Twister. Nie ma w niej ograniczeń wiekowych, a zasady są tak proste, że nawet maluchy w wieku przedszkolnym ją zrozumieją. Ale uwaga – zrozumieć tę grę to jedno, a drugie – nie wypaść z planszy, na której nogi mylą się z rękoma… Twister to oczywiście nie jedyna gra ruchowa, którą można zaproponować. Doskonale sprawdzi się także przemiana pokoju w salę dyskotekową, która będzie rozbrzmiewać ulubionymi hitami dzieciaków.

Kreatywne zabawy na urodziny małego artysty

Plastelina, farby, piasek kinetyczny, gips, masa solna, slime – w tym wyjątkowym dniu dom zmień w kreatywną pracownię. Możesz dać jubilatowi dowolność wykorzystywanych technik i tworzyw artystycznych, albo zaproponować uczestnikom zabawy wspólne tworzenie jednego tematycznego dzieła sztuki. Jego hasłem przewodnim mogą być urodziny, ale także na przykład autoportret! To będzie ciekawe wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  

Szalona sesja zdjęciowa, czyli nietypowe atrakcje na urodziny w domu

Z dna szafy wyciągnij starodawne nakrycia głowy, zabawne okulary, ozdoby i dodatki (im bardziej szalone, tym lepiej), a z dziecięcego pokoju – przebrania i akcesoria strażaków, policjantów, księżniczek czy wróżek – to obowiązkowe akcesoria do kolejnej atrakcji na urodziny w domu. Zaproponuj wspólną sesję zdjęciową w różnych przebraniach i z zabawnymi znakami czy napisami zamieszczonymi na kolorowych kartonach (możecie je wspólnie stworzyć!). Dobra zabawa gwarantowana, a zdjęcia będą bezcenną pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Czas na prezenty – nowe zabawki w ruch!

Rozpakowywanie prezentów to ulubiony moment każdego jubilata. Warto zadbać o to, by zabawka była wyjątkowa i angażowała go do zabawy nie tylko przez chwilę podczas przyjęcia urodzinowego, ale towarzyszyła mu przez lata. Takim pomysłem na prezent będzie na pewno miś Endo i jego domek. Wspólne składanie akcesoriów i mnóstwo możliwości zabawy sprawi frajdę i dzieciom, i dorosłym. Miś Endo i wszelkie akcesoria znajdziesz tutaj: https://endo.pl/mis-endo.

Kalambury – klasyka atrakcji na urodziny w domu

Atrakcje na urodziny w domu wcale nie muszą być skomplikowane, warto postawić na sprawdzone, znane i dorosłym, i dzieciom zabawy. Możesz podzielić domowników na drużyny i zachęcić ich do gry w kalambury w wersji z pokazywaniem i rysowaniem. Ale uwaga – szykując hasła dla drużyn, trzeba wziąć pod uwagę wiek i możliwości uczestników. Dzieciaki mogą pokazywać i rysować znane kreskówki albo zwierzątka, ale raczej nie na przykład (jak w wersji gry dla dorosłych) tytuły filmów, książek lub przysłowia.

Przyjęcie urodzinowe w domu może być równie atrakcyjne, jak to, które odbywa się w sali zabaw czy z profesjonalnym animatorem. Najważniejsze, by było wypełnione ciekawymi aktywnościami.