Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Co na prezent dla 2-latka? | Fabryka Wyobraźni

Co na prezent dla 2-latka?

Szukając pomysłu na prezent dla 2-latka, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę możliwości i umiejętności tak małego dziecka, a także jego aktualne potrzeby oraz przyszły rozwój.

Zastanawiasz się, jaki prezent dla dziecka wybrać, gdy maluch dopiero zaczyna eksplorować i poznawać świat? Sprawdź nasze propozycje i pomysły na udane prezenty dla  małych dzieci.

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na prezent dla 2-latka!

  • Ubrania i akcesoria – praktyczny upominek.

Maluszki tak szybko rosną, że kolorowe ubranka z wysokiej jakości materiałów to praktyczny podarunek, który zawsze się sprawdzi, a przy okazji ucieszy również rodziców. Kupując taki prezent, warto postawić na wygodne ubrania, nie krępujące ruchów, które „rosną” razem z dzieckiem.

Jeśli szukasz upominku dla małej dziewczynki, to świetnym wyborem będzie kolorowa sukienka z ulubionymi dziecięcymi motywami zwierzątek, barwne legginsy albo dwuczęściowa piżamka z pogodnym nadrukiem z miłej w dotyku, oddychającej bawełny.

Dla chłopca możesz wybrać elegancki sweter, rozpinaną bawełnianą bluzę z kapturem, komfortowe spodnie dresowe lub kolorowy T-shirt z ulubionym motywem, jak samochody czy dinozaury.

W porze jesienno-zimowej doskonałym pomysłem na prezent, dla chłopca i dla dziewczynki, będzie  zimowa czapka z pomponem w komplecie z miękkim kominem i rękawiczkami, wesołe ciepłe skarpetki lub kolorowe rajstopy.

  • Zabawy kreatywne – wartościowy czas z dzieckiem.

Zabawki pobudzające wyobraźnię i kreatywność to zawsze doskonały pomysł na prezent dla dziewczynki i dla chłopca w wieku 2-3 lata.

W tym wieku dziecko potrafi już narysować proste kształty, a także zestawiać elementy według kształtów i kolorów. Kolorowe farbki do malowania paluszkami, kredki, flamastry, stempelki wzbudzą ciekawość malucha, a do tego będą wspierać jego rozwój i pobudzać wyobraźnię. Do zestawu flamastrów czy farbek koniecznie dołącz proste kolorowanki, które za darmo wydrukujesz ze strony naszej Fabryki Wyobraźni.

Dwulatek to mały odkrywca, który uwielbia wyrażać siebie poprzez sztuki plastyczne, a precyzyjne ruchy rączkami i paluszkami podczas malowania doskonalą jego zdolność koncentracji i stymulują rozwój motoryki śladowej. Wspólne lekcje rysunku i malowania to wartościowy czas spędzony z dzieckiem i najlepszy prezent, jaki możesz mu podarować!

  • Pluszaki – najlepsi przyjaciele.

Maskotki, przytulanki, puchate misie i pluszowe zwierzątka to ponadczasowe zabawki, które nigdy się nie znudzą.

Pierwszy pluszowy miś to dla maluszka często najlepszy przyjaciel, z którym się nie rozstaje aż do wieku przedszkolnego. Przytulanki łagodzą niepokój i lęki, przynoszą dziecku spokój i poczucie bezpieczeństwa, ucząc je tym samym radzić sobie samodzielnie z emocjami. Pluszaki mają również inną ważną funkcję: uczą podstawowych umiejętności społecznych. Dwulatki bowiem bardzo chętnie naśladują aktywności rodziców i starszego rodzeństwa i uwielbiają bawić się maskotkami w ogrywanie ról.

W nauce codzienności pomoże nasz miękki uroczy Miś Endo i jego misiowy świat! Miś Endo ma własna kolekcję ubranek, codziennych i odświętnych, drewniany domek, a w nim wszystkie potrzebne sprzęty: meble, pralkę czy kuchnię, które dziecko może samodzielnie złożyć. Miś ma nawet własne WC, co można wykorzystać w procesie odpieluchowania malucha.

  • Puzzle, memo, klocki i układanki – nauka przez zabawę.

Puzzle, klocki i układanki to upominek nieskomplikowany w obsłudze, wpierający rozwój intelektualny, angażujący emocjonalnie i dostarczający dziecku sporo frajdy. Tego typu zabawki wspierają koordynację ruchową dziecka, ćwiczą pamięć, koncentrację i wzrok, rozwijają motorykę małą, analityczne myślenie i spostrzegawczość.

Świetnym pomysłem na prezent jest seria „Moje pierwsze memo”; to produkt wielofunkcyjny oferujący zabawę i naukę w jednym. Po lewej stronie jest część do czytania i oglądania, a po prawej – gra w zgadywanki, z przesuwanymi okienkami. To doskonały rekwizyt do nauki kolorów i nazw zwierząt.