Co robić z dzieckiem w domu? Pomysły na wspólne spędzanie czasu

Kwi 9, 2021 | Bez kategorii, Slajder | 0 komentarzy

Wycieczki rowerowe, wypady na plac zabaw czy do zoo – chyba każdy wie, ile korzyści płynie ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co jednak zrobić, kiedy za oknem szaro buro i często pada? Czy musi to być czas stracony? Absolutnie nie! Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi pomysłami na wspólne spędzanie czasu w domu, czyli kreatywne zabawy dla dzieci …i dorosłych. 

Stemple z warzyw i owoców

To niezwykle kreatywna zabawa, stymulująca dosłownie wszystkie zmysły. Sprzyja poznawaniu kolorów, faktur, zapachów a nawet smaków. Uczy dzieci kreatywnego myślenia, przełamywania schematów oraz daje możliwość artystycznej ekspresji.

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/project/zabawy-sensoryczne-owocowe-stemple/

Ciecz nienewtonowska

Zachwyca swoimi fizycznymi właściwościami nie tylko dzieci. Jeśli poddamy ja naciskowi zachowa się jak ciało stałe, pozostawiona swobodnie „zmieni się” w ciecz. Można ją wykonać za pomocą jedynie dwóch składników dostępnych w każdym domu. Jest to bardzo fajny pomysł na zabawę sensoryczną w upalne dni.

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/project/zabawy-sensoryczne-ciecz-nienewtonowska/

Wykopaliska: zabawa sensoryczna z piaskiem kinetycznym

Wszystkie dzieci uwielbiają dinozaury i zabawy w archeologów. Zabawa w wykopaliska jest wspaniałą zabawą sensoryczną stymulującą zmysł dotyku, propriocepcji (czucia głębokiego), węchu i wzroku. Doskonale ćwiczy umiejętność koncentracji uwagi i cierpliwość. Idealna do nauki przyrody i geologii poprzez doświadczanie.

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/project/zabawy-sensoryczne-wykopaliska/

Malowanie na folii

Malowanie na folii to zupełnie inna forma działań plastycznych oraz sensorycznych. Podczas tej zabawy dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Malowanie pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy małego artysty.

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/project/zabawy-sensoryczne-malowanie-na-folii/

Zabawy z kolorami

Zabawy z kolorami ćwiczą zmysł wzroku, małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi. Są ciekawymi eksperymentami fizycznymi poruszającymi temat napięcia powierzchniowego oraz artystyczną przygodą rozwijającą kreatywność. Na filmiku, pedagożka przedstawia dwa scenariusze zabaw: malowanie na mleku i chmura w butelce. Łatwo je zrealizować przy użyciu przedmiotów dostępnych w każdym domu, zapraszamy do zabawy z kolorami!

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/project/zabawy-sensoryczne-z-kolorami/

Szkoła rysunku Endo

To miejsce gdzie szybko, łatwo i przyjemnie Ty i Twoje dziecko nauczycie się tworzyć ilustracje zaprojektowane przez artystów Endo.

Zobacz krok po kroku, jak to zrobić:

https://endo.pl/blog/szkola-rysunku-endo/

Ilustracje te zdobią dostępne w ofercie Endo bluzki: https://endo.pl/bluzki-dla-dzieci.

Kolorowanki Endo

Służymy całą listą aktywności, które można realizować bez patrzenia w monitor. Tak jest na przykład z grami i zabawami, które znajdziesz na naszej stronie: https://fabrykawyobrazni.endo.pl/do-pobrania/. Są tam miedzy innymi kolorowanki ze zwierzętami, miastami, pojazdami, nie zabraknie też potworów i  księżniczek.

Jeśli chcesz się dobrze przygotować zajrzyj też do https://endo.pl/t-shirty-i-spodnie-dresowe i poczuj luźny i wygodny styl zabaw z dzieckiem dzięki kolorowym i wygodnym ubraniom Endo dla Ciebie i Twojego dziecka.