Co to joggery legginsy, tregginsy? – rodzaje spodni dla dzieci

wrz 29, 2020 | Dziecko, Rodzina, Slajder, Zakupy | 0 komentarzy

Wśród rodzajów spodenek dla dzieci można znaleźć takie, które na co dzień pojawiają się również w garderobie dorosłych. Mowa o jeansach, dresach i ogrodniczkach. Jednak jest też kilka rodzajów, które częściej można spotkać w dziecięcych szafach. Co to są joggery i legginsy? Jak wyglądają tregginsy? Jeśli chcecie wiedzieć, jak je rozpoznać, przeczytajcie nasz artykuł.

Mała dziewczynka w miejskiej stylizacji złożonej z czapki, worka-plecaka, legginsów i bluzki z długim rękawem.

Joggery, legginsy, tregginsy – czym się różnią?

Patrząc na ofertę spodenek dla dzieci, (bogaty wybór można znaleźć tutaj: https://endo.pl/spodnie-dla-dzieci), wielu dorosłych może zadawać sobie pytania: co to są legginsy, co to są tregginsy i co to są joggery? Warto wiedzieć, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje dziecięcych spodenek, by dobrać optymalny model dla malucha.

Co to są legginsy? Legginsy to elastyczne spodnie, które mocno przylegają do ciała. Początkowo pełniły funkcję stroju do ćwiczeń, ale szybko przeniosły się również do mody codziennej. Najczęściej są szyte z bawełny z domieszką elastycznego włókna, jak np. lycra. Tak samo często pojawiają się w wersji matowej, jak i błyszczącej. Często można je spotkać w niemowlęcych stylizacjach, ale wraz z wiekiem, dużo częściej pojawiają się w dziewczęcych niż chłopięcych zestawach.

 

Granatowe legginsy dla dziewczynki.
Granatowe legginsy z nadrukiem serduszek na kolanach dla dziewczynki.
Legginsy w biało-czarne paski z nadrukiem kotków na kolanach.
Różowe legginsy dla dziewczynki z małym nadrukiem na kostce.

Co to są joggery? Joggery to spodnie o nieco luźniejszym kroju, zwykle zwężane w kostce za pomocą ściągacza. Wyglądem mogą nawiązywać do nieco bardziej dopasowanych dresów lub jeansów. To zdecydowanie jedne z najbardziej wygodnych spodni, w tej kategorii ustępują jedynie dresom. Joggery to część garderoby typowa dla kilkuletnich chłopców.

Co to są tregginsy? Tregginsy to rodzaj spodni, który łączy w sobie cechy legginsów i klasycznych jeansów. Tregginsy wyglądem nawiązują do jeansów, bardzo często posiadają kieszenie, szlufki na pasek czy guziki. Jednak to nie jeansy, a ich imitacja. Z legginsami łączy je rozciągliwy materiał, z którego są wykonywane. Tregginsy zwykle chętniej noszą dziewczynki.

Niebieskie joggery dla chłopca.
Granatowe tregginsy dla chłopca.

Spodnie dresowe, jeansowe, a może ogrodniczki?

Oprócz wspomnianych wyżej joggerów, legginsów i tregginsów, w modzie dziecięcej są obecne też inne rodzaje spodni, których nazwy powinny być wszystkim dobrze znane. Mowa o popularnych dresach, klasycznych jeansach i ogrodniczkach.

Mały chłopiec w niebieskich ogrodniczkach i kapeluszu na głowie.
Mały chłopiec w jasnych ogrodniczkach i kapeluszu na głowie.

Jeansy śmiało można uznać za najpopularniejszy rodzaj spodni dla każdego – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ich kroje mogą przybierać najróżniejsze formy: od szerokich dzwonów, po dopasowane rurki. Dla najmłodszych są dostępne jeansy ze średnim lub wysokim stanem. Modele z niskim stanem to propozycja dla dorosłych. Jeansy są tak samo uwielbiane przez chłopców, jak i przez dziewczynki.

Dresy to wygodny rodzaj spodni o nieco luźniejszym, typowo sportowym kroju. Najczęściej są szyte
z miękkiej bawełny, polaru lub weluru. Optymalna wersja dresów to model z regulacją w pasie, np. za pomocą wszytej gumki i wystających sznurówek. Dresy to część garderoby, która świetnie sprawdza się podczas błogiej zabawy na podwórku – tak samo w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

Spodnie ogrodniczki świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci. Mają charakterystyczne szelki, które powodują, że spodnie nie zsuwają się maluchom z ciała, nawet podczas najbardziej szalonej zabawy. Najczęściej spotykane są ogrodniczki jeansowe, chociaż nie brakuje też modeli sztruksowych
i bawełnianych.

Mała dziewczynka w białej koszuli, jeansach i z wiankiem na głowie.