Jak kupować ubrania dobrej jakości dla dzieci?

Gru 30, 2020 | Dziecko, Slajder, Zakupy | 0 komentarzy

Ubrania powinny nie tylko się podobać dzieciom i dorosłym, ale też służyć jak najdłużej. Aby tak było, należy wybierać odzież możliwie najlepszej jakości. Czym charakteryzują się wysokogatunkowe spodnie, bluzy, sukienki i koszulki dla dzieci? Podpowiadamy, jak kupować ubrania dobrej jakości i na co zwracać szczególną uwagę.

Po pierwsze: tkanina tkaninie nierówna

Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego podczas zakupu ubrań dla najmłodszych warto spojrzeć na wewnętrzną metkę, na której znajdują się informacje o składzie materiału. Naturalna bawełna, z której wykonane są m.in. body dla niemowlaka, delikatnie otuli delikatną skórę malucha. Co ważne, pozwoli jej także oddychać i zminimalizuje ryzyko alergii oraz wystąpienia jakichkolwiek podrażnień. Dla starszych dzieci idealnie nadaje się mieszanka bawełny i elastanu. Takie połączenie zwiększa komfort noszenia, co jest szczególnie ważne dla ruchliwych kilkulatków. Wszystkie tkaniny z których szyte są ubranka Endo zostały wcześniej zmiękczone, zapewniając wysoki komfort noszenia oraz zmniejszając ryzyko występowania podrażnień skóry.

Mali chłopcy śpiący w żółtych body.

Po drugie: odpowiednia konstrukcja

Jak kupować ubrania dobrej jakości dla dzieci? Nie można zapomnieć o odpowiedniej konstrukcji. Odkrywające świat maluchy potrzebują fasonów, które pozwolą im na nieskrępowane ruchy podczas zabawy i posłużą długo, mimo szybkiego tempa wzrostu. Zapewniają to m.in. szelki, które posiadają regulowaną długość. Z myślą o trwałości odzieży miejsca, które często się wypychają (łokcie, kolana), powinny być wzmocnione podwójną warstwą tkaniny. Ubranka dla niemowlaków Endo są zaprojektowane tak, aby przebieranie nie stanowiło dla rodziców problemu i zajmowało jak najmniej czasu. Właśnie dlatego śpiochy Endo dla noworodków można rozpiąć na całej długości. Modele dla niemowląt posiadają też rozpięcie w kroku, co ułatwia zmianę pieluszki.

Po trzecie: dbałość o bezpieczeństwo

Wysokogatunkową odzież można rozpoznać również po dbałości o bezpieczeństwo jej użytkownika. Dziecięce kurtki Endo zostały wyposażone w odblaskowe naszywki, które sprawiają, że dziecko jest odpowiednio widoczne na drodze. Wszelkie wymyślne hafty i naszywki są natomiast zabezpieczone w taki sposób, aby nie podrażniały delikatnej skóry dziecka. Wszystkie metalowe dodatki (takie jak suwaki, zatrzaski czy napy) produkowane są w oparciu o bezpieczną technologię, bez użycia niklu. W spodniach i spódnicach Endo dodatkowo stosuje zamki z blokadą przed samoczynnym rozpinaniem się oraz ze specjalną osłoną, zapobiegającą przycięciu skóry suwakiem.

Małe dziecko w czerwonym kapturze od kurtki z odblaskiem.