Jak ubrać dziecko na święta?

gru 2, 2020 | Dziecko, Rodzina, Slajder, Zakupy | 0 komentarzy

Święta to szczególny czas w roku. Większość osób spędza je w gronie rodzinnym – to też często okazja do spotkania się i porozmawiania z krewnymi, którzy na co dzień mieszkają w innych częściach kraju. Wielu ludzi zastanawia się, jak ubrać się na wspólne świętowanie – każdy chce wyglądać odświętnie i elegancko. Rodzice małych dzieci często nie wiedzą też, co powinny założyć z tej okazji ich pociechy i czy w ich przypadku również obowiązuje „świąteczny dress code”.

 

 

Rodzinne zdjęcie prezentujące ubrania na święta dla dzieci.

Jak ubrać dziecko na święta? Wiele zależy od tego, w jakim gronie je spędzamy

Ubiór powinien być dopasowany do okoliczności – zwłaszcza jeśli chodzi o szczególne okazje. Taką okazją są bez wątpienia święta. Oczywiście warto wziąć pod uwagę także to, w jakim gronie są one spędzane; sporo osób decyduje się np. na zjedzenie uroczystej kolacji wigilijnej wyłącznie z członkami najbliższej rodziny, z którymi mieszkają na co dzień. W takiej sytuacji wiele zależy od wspólnych ustaleń.

Jednocześnie w przypadku spotkań w większym gronie rodzinnym sporo osób wybiera bardziej odświętny strój. Niezależnie jednak od tego, ile osób zasiądzie przy świątecznym stole, warto ubrać siebie – i swoje dziecko – w coś eleganckiego i stosownego do okazji, tak, by podkreślić jej wyjątkowość.

Ubrania na święta dla dzieci: co wybrać?

Rodzice zazwyczaj chcą, by podczas świątecznej kolacji dziecko założyło odświętny strój. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzą się proste sukienki o klasycznym kroju, dodatkowo wykończone np. falbankami. Warto jednocześnie pamiętać, że nie wszystkie dziewczynki lubią sukienki czy spódniczki; w takiej sytuacji równie dobrym wyborem będą proste, materiałowe spodnie i odświętna bluzka lub koszula.

W przypadku chłopców wybór wydaje się prosty – spodnie o prostym kroju (także jeansy) będą świetnie wyglądać zestawione z gładkimi koszulami lub swetrami.

Czego w takim razie unikać? W szafie powinny pozostać przede wszystkim ubrania dresowe i legginsy, które znacznie lepiej sprawdzą się jako strój do zabaw.

Mała dziewczynka ubrana na święta na galowo.

Najważniejszy jest jednak komfort Twojego dziecka

Niezależnie jednak od tego, jakie ubranie ostatecznie wybierzesz razem ze swoim dzieckiem, nie zapominaj o tym, by czuło się w nim komfortowo. Święta to przede wszystkim świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi – ważne jest zatem, by dziecko czuło się swobodnie. M.in. z tego względu warto stawiać na ubrania o prostych krojach i elastycznych szwach – klasyczne fasony są uniwersalne i ponadczasowe, a w dodatku zapewniają swobodę ruchów.

Warto przy okazji pamiętać, by wybierać ubranie wspólnie z dzieckiem – możesz zaproponować mu kilka różnych strojów, jednak postaraj się pozostawić mu wybór.

Nastoletni chłopiec w ubraniu na święta.
Rodzinne zdjęcie dzieci w ubraniach na święta.
Mała dziewczynka w czerwonej sukience jedząca piernik świąteczny na blacie w kuchni.