Jesienna szafa chłopca – ubrania dla chłopca na jesień

Kompletując jesienną szafę chłopca powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby ubrania dla chłopca na jesień były wygodne, uniwersalne i odpoweidnie na zmienną pogodę. Barwy jesieni będą dodatkowym atutem, kolor intensywnej żółci spadających liści rozświetli garderobę małego chłopca. Praktyczne granaty i motywy zwierzęce oraz wygodne kroje zachęcą do eksplorowania świata i zabawę na dworze nawet w zimniejszą pogodę.

Spis treści:

Ubrania dla chłopca na jesień – elementy jesiennej szafy chłopca

Jesienią trzeba być przygotowanym na każdą pogodę. Okres ten obejmuje czas od 23 września aż do 22 grudnia, także nie trzeba nikogo przekonywać, że w trakcie jego trwania mogą nas spotkać zarówno ciepłe, słoneczne dni jak i mroźne a nawet śnieżne. Dlatego też kupując chłopcu ubrania zadbaj o takie, które będą odpowiednie na różną pogodę.

Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie chłopca na jesień:

  • T-shirty z krótkim i długim rękawem
  • Cieńsze bluzy
  • Grube swetry i grube bluzy
  • Wygodne spodnie dresowe
  • Jeansy
  • Cieńsza kurtka, np. parka na cieplejsze dni
  • Ciepła kurtka zimowa na koncówkę jesieni
  • Czapka cienka lub czapka z daszkiem
  • Czapka zimowa, szalik i rękawiczki

Jak ubrać chłopca na cebulkę

Ubieranie na cebulkę to sprytny sposób na każdą pogodę. Zakładamy więcej cieńszych warstw, aby w razie zmiany temperatury dodać lub zdjąć kolejne warstwy dostosowując ubiór do pogody.

Ubranie na początek jesieni

Na początku jesieni pierwszą warstwę powinien stanowić t-shirt z krótkim rękawem. Dziecko zarzucić może na niego koszulę z długim rękawem lub cieńszą rozpinaną bluzę. W przypadku wyjścia z dwór może przydać się gruba bluza lub sweter albo opcjonalnie lżejsza kurtka, np. jeansowa lub parka. Dresowe lub jeansowe długie spodnie powinny sprawdzić się zarówno w cieplejsze jak i chłodniejsze dni.

Ubrania dla chłopca na jesień, podczas zimniejszej pogody

W razie znacznego spadku temperatury zamiast koszulki z krótkim rękawem dla chłopca możemy wybrać t-shirty z długim rękawem. Zapewniają ten sam komfort podczas zabawy, z dodatkową osłoną przed chłodem. Jeśli chłopiec się zgrzeje zawsze bez problemu będzie mógł podwinąć cienkie rękawki bluzki. Na t-shirt zakładamy dziecku bluzę a na nogi cieplejsze spodnie dresowe lub joggery w przypadku jeśli zależ nam na swobodzie i wygodzie.

W bardziej elehganckim wydaniu zamiast dresowych spodni możemy zaproponować chłopcu jeansy lub chinosy z dresówki oraz sweter. 

Wybieramy kurtkę na jesień

Jesienne przejściowe kurtki powinny być uniwersalne, nie za grube, ani nie za cienkie. Dobrą opcją są parki o przedłużonym kroju. Spechjalistyczny materiał osłania dziecko od deszczu i wiatru co zapewnia komfort cieplny jednocześnie dzięki cieńszej warstwie materiału nie przegrzeje dziecka.

Na słoneczne dni możemy również wybrać lżejsze kurtki, np. modne kurtki koszulowe, o kroju prostej koszuli, ale z grubszego materiału lub klasyczne kurtki jeansowe.

W najzimniejsze dni być może trzeba będzie sięgnąć już po kurtkę zimową. Koniec listopada i grudzień jak najbardziej mogą dać nam w kość. W tym przypadku ciepła kurtka podszyta wieloma warstwami, np. barankiem nie będzie przesadą.

Ubrania dla chłopca na jesień – czapki i szaliki i inne akcesoria

Aby stylizacja była kompletna możemy uzupełnić ją o praktyczne i modne akcesoria. Czapka z daszkiem i wygodne trampki będą idealne na “złotą polską jesień”.

Mimo, że jesień nie obfituje w intensywne opady, na bardziej wilgotne dni mogą przydać się kalosze i parasol.

Wraz z nadejściem chłodów niezbędna będzie gruba czapka i szalik.

Bez względu jednak na pogodę chłopiec zechce zabrać na dwor lekki plecak typu worek, w który będzie mozna schować znalezione na podwórku skarby.

Jesienne stylizacje dla chłopca – W krainie wilka i niedźwiedzia

Wilk i niedźwiedź to bohaterowie jesiennych kolekcji Endo. Chłopcy uwielbiają ubrania dla chłopca na jesień nawiązujące do dzikiej natury i silnych zwierząt. Kolorystyka kolekcji nawiązuje do barw przyrody – zieleń i intensywna żółć do jesiennego lasu a niebieski i granat do nocnego nieba, zwracając uwagę na nocny tryb życia tych drapieżników. 

Kolekcja ma za zadanie podkreślić potrzebę ochrony dzikiej przyrody jak i wzbudzić w małych chłopcach pragnienie przygody i przebywania na świeżym powietrzu. Wilk i niedźwiedź to w końcu królowie lasów i gór. Inspirują do długich wędrówek, wolności i dzikości. W takich ubrankach chłopiec będzie gotowy na każdą przygodę.