O czym marzą mamy – 10 życzeń z przymrużeniem oka

Wszystkie mamy mają marzenia, ale nie zawsze są one tak proste, jakby się mogło wydawać. Inspirując się napisami na koszulkach damskich Endo, odkryliśmy niektóre sekretne życzenia mam. Przyjrzyjmy się tym marzeniom z przymrużeniem oka, może wśród nich rozpoznasz własne.

Dom bez bałaganu

Każda mama pragnie stworzyć harmonijną przestrzeń dla swojej rodziny, jednak gdy dzieci są małe czasami trudno o idealny porządek. Dlatego częstym marzeniem mamy jest czyste i zorganizowane mieszkanie, w którym wszystko da się znaleźć a podłoga nie jest polem minowym z czyhającymi na niej klockami lego. 

To marzenie wykracza jednak poza sferę fizyczną. Mamy marzą, aby nie tylko one były odpowiedzialne za utrzymanie porządku w domu. Równy podział obowiązków między nią, partnerem i dziećmi zapewni naszym kochanym mamom nie tylko piękną przestrzeń również dla siebie, ale i wolne od stresu i ciągłego planowania myśli.

„Ostatni czysty t-shirt” – to humorystyczne podejście do rodzicielstwa. Dom, w którym brakuje czasu na zrobienie prania czy umycie podłóg może nie jest idealny, ale na pewno nie oznacza, że brakuje w nim miłości a mama ma po prostu ważniejsze priorytety niż wieczne sprzątanie. 

Zobacz koszulkę „Ostatni czysty t-shirt” w sklepie

Miejsce tylko dla mamy – azyl wśród chaosu

Wśród codziennego zgiełku i obowiązków mama marzy o chwili spokoju i wyciszenia. To dla niej taki własny kawałek nieba, gdzie może oddać się swojemu hobby czy zanurzyć w ulubionej książce.

Nawet jeśli się jest kochającą mamą można na chwilę oderwać się od tej ważnej roli i znaleźć czas tylko dla siebie, który jest blisko naszym indywidualnym marzeniom i osobowości. Każda mama powinna znaleźć własny kawałek nieba. Może to być ukryty kącik czytelniczy na poddaszu, zajęcia relaksacyjne lub np. samotne wypady w góry.

Zobacz koszulkę damską „chmurki” w sklepie Endo

Urlop od wszystkiego

Niezależnie czy jest się mamą pracującą, czy mamą zajmującą się dziećmi w domu zawsze ma się ochotę na urlop, czyli błogie lenistwo. 

Marzenie o oderwaniu się od codzienności czy to z rodziną, czy samemu i przeżyciu przygody gdzieś poza domem i jego obowiązkami jest bardzo powszechne. Czas wolny na relaks i podróże pozwala na reset utartych sposobów myślenia i odnalezienie nowych życiowych ścieżek i celów. Wspólny urlop to również radosny czas z rodziną, niezakłócony przez codzienne powinności.

Zobacz koszulkę dla kobiet „Frajday” w sklepie Endo

Święty spokój – czasami chciałoby się gdzieś schować

Rzeczywistość mamy może być piękna, zabawna i… przytłaczająca. Wesołe dzieci opowiadające w kółko te same historie, telefony z pracy, pies szczekający pod drzwiami i inne wydarzenia w ciągu dnia, którymi trzeba pilnie się zająć to sporo, nawet dla mamy.

Czasami chciałoby się schować pod stosem poduszek, albo najlepiej w jakiejś jaskini w górach. O czym marzą więc mamy? O krótkiej przerwie od niekończących się opowieści swoich pociech. To nie oznacza, że nie kochamy ich słuchać, ale chciałoby się choć na chwilę zanurzyć w ciszy i spokoju, zanim znów zanurzymy się w fascynujący świat dziecięcej wyobraźni.

Zobacz koszulkę damską „Awaria systemu” w sklepie Endo

Więcej luzu – bycie mamą to nie tylko obowiązki

Każda mama marzy o tym, aby być idealną mamą, zawsze zorganizowaną i przygotowaną na wszystko. To marzenie, nie jest jednak oczywiste. Wszyscy wiemy, że życia nie da się zaplanować i nie da się być zawsze idealnym. Marzenie o byciu perfekcyjną mamą w rzeczywistości oznacza, że pragniemy być najlepszymi mamami jakimi się da, mimo tego że nie zawsze dajemy sobie ze wszystkim radę.

„Idealnie nieidealna” – Mama wie, że nikt nie jest doskonały, pragnie więc mimo drobnych niedociągnięć zaakceptować swoje niedoskonałości i uwierzyć, że jest doskonale nieidealna. To właśnie te małe wady i nietypowe momenty czynią ją wyjątkową i kochaną przez jej bliskich.

Zobacz koszulkę z nadrukiem „Nikt nie jest doskonały” w sklepie Endo

Marzenia aby stać się super mamą

„Chodzący ideał” – Mama wie, że nikt nie jest doskonały, ale czasami marzy o tym, żeby być tą osobą, która radzi sobie ze wszystkim bez wysiłku. Chciałaby być chodzącym ideałem, który z łatwością balansuje między obowiązkami domowymi, pracą a wychowywaniem dzieci.

Ambitnej mamie najlepiej będzie po prostu przypomnieć, że w oczach dzieci i swojego partnera już nosi pelerynę superbohatera.

Zobacz t-shirt dla kobiet z napisem „Chodzący ideał” w sklepie Endo

Być niezastąpioną i być podporą całej rodziny

„Taka mama to skarb” – to komplement, na który czekają wszystkie mamy. Mama pragnie być doceniana za swoje poświęcenie i pracę, jaką ofiarowuje swojej rodzinie. Chce wiedzieć, że jest niezastąpiona i nieocenionym skarbem dla swoich dzieci i partnera. Ten napis na koszulce przypomina mamie, że może być dumna ze swoich codziennych wysiłków.

Jeśli i Ty uważasz, że bez mamy ani rusz, koszulka z napisem „Taka mama to skarb” będzie pięknym pokazaniem jej, że jest niezastąpiona i podziękowaniem za jej wysiłek i miłość.

Zobacz koszulkę dla kobiet „Taka mama to skarb” w sklepie Endo

Wielki śpioch – Marzenie o spaniu przez tydzień

„Wielki śpioch” to wyraz potrzeby mamy do porządnego odpoczynku. Każda mama potrzebuje regeneracji po ciężkim dniu. Marzeniem jest błogie lenistwo nie przerywane obowiązkami rodzicielskimi ani pracą.

Zmęczonej mamie zapewnijcie choć jeden poranek bez budzika w postaci wołających ją dzieci. Niech ma chociaż jeden dzień, np. w weekend kiedy to tata ogarnia rano maluchy, a one pomagają mu przyszykować dla mamy śniadanie do łóżka.

Sprawdź piżamę dla kobiet „Wielki śpioch” w sklepie Endo

Marzenie o odrobinie szaleństwa – „Zakręcona mama”

Czasami mama marzy o tym, aby oderwać się od rutyny i być tą odważną, szaloną mamą, która potrafi zaskakiwać swoje dzieci niecodziennymi przygodami i nietypowymi pomysłami.

Sprawdź koszulkę „Zakręcona” w sklepie Endo

Dostrzeżenie wyjatkowej osobowości

„Jedna na milion” – Mama pragnie czuć się wyjątkowa, wiedząc, że jest jedna na milion. Chce być doceniana za swoją unikalną osobowość, miłość i oddanie. Marzy o tym, żeby jej rodzina i bliscy wiedzieli, jak niezwykła jest dla nich i jak bardzo ją kochają.

Sprawdź koszulkę „Jedna na milion” w sklepie Endo

To marzenie ma jednak też drugie dno. Poza byciem mamą warto docenić indywidualne talenty i cechy rodzica. Zwróćcie uwagę nie tylko na wszystko co mama robi dla domu, ale także jakim jest człowiekiem i co sprawia, że jest wyjątkowa.

Oczywiście, napisy na koszulkach damskich Endo to tylko zabawne odzwierciedlenie niektórych tajemnych marzeń mam. Każda mama ma swoje unikalne pragnienia i aspiracje, które czynią ją niezwykłą. Niezależnie od tego czego pragnie, każda mama zasługuje na spełnienie swoich marzeń, czas dla siebie i dużą dawkę uśmiechu na co dzień!

Cieszmy się i celebrować mamy, które są niesamowitymi kobietami pełnymi miłości, poświęcenia i niezwykłej siły. To właśnie one tworzą magiczną atmosferę w domu i kształtują przyszłość swoich dzieci.