Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Pomysły na upominki dla nauczycieli z okazji ich święta – Jaki prezent na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela zbliża się wielkimi krokami, a wielu rodziców i uczniów zastanawia się, jak w oryginalny i serdeczny sposób podziękować wychowawcom za trud włożony w edukację.

Prezent na Dzień Nauczyciela powinien być wyjątkowy, ale przede wszystkim – od serca. Sprawdź naszą listę pomysłów na upominki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego nauczyciela.

Wyprawka do szkoły

 

Koszulki z przesłaniem

Jednym z najlepszych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela są koszulki ze specjalnie dobranymi nadrukami. Możemy zaprojektować taki t-shirt sami i zlecić nadrukowanie ilustracji na koszulce. Możemy też skorzystać z ciekawych i zabawnych wzorów np. w sklepie endo.pl. Wśród wielu koszulek z pewnością uda Wam się wybrać idealną dla Waszego nauczyciela, która wywoła uśmiech na jego lub jej twarzy.

Pani od muzyki możemy np. podarować koszulkę z kluczem wiolinowym i napisem „Coś mi w duszy gra” – jest to piękna bluzka odnosząca się do pasji nauczycielki. Panu od nauk ścisłych możemy sprezentować koszulkę „Mam wysokie IQ i nie zawaham się go użyć” lub t-shirt dla mężczyzn „Kibicuję szarym komórkom”. Nauczycielom od geografii z pewnością przyda się t-shirt z napisem „Ziemianka”. Zabawnym pomysłem jest także koszulka z napisem Frajday! dla wychowawcy, który marzy, aby tylko przetrwać do weekendu.

Wyprawka do szkoły

Personalizowane przedmioty

Upominki takie jak kubki, notatniki, długopisy z grawerem czy breloczki z dedykacją stanowią idealny prezent dla nauczyciela. Możemy umieścić na nich np. imię wychowawcy, krótkie podziękowanie lub ulubione powiedzonko obdarowanej osoby. Klasa może także sprezentować spersonalizowany prezent ze swoim zdjęciem klasowym, np. na kubku lub podkładce pod myszkę.

Książki i albumy

Dla wielu nauczycieli czytanie jest pasją. Może to być bestseller, pozycja związana z ich dziedziną nauczania czy też inspirująca biografia. Kupując książkę najlepiej zaopatrzyć się w taką, która wyszła niedawno, zapobiegnie to ewentualnym powtórkom. Możemy także zakupić kolekcjonerskie wydanie ulubionej powieści lub album uzupełniający serię. Pamiętajmy też o zakładce z dedykacją od ucznia.

Wyprawka do szkoły

Ręcznie robione prezenty

Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, malować czy tworzyć, zachęć je do przygotowania własnoręcznej kartki czy obrazka. Rękodzieło jest zwłaszcza domeną maluszków i w ich wykonaniu zasługuje na największe uznanie. Mali uczniowie mogą przygotować wspólnie np. bukiet papierowych kwiatów, w którym każdy kwiat będzie zrobiony przez innego ucznia. Taki personalizowany gest jest bezcenny.

Kwiaty i rośliny doniczkowe

Klasyczny prezent zawsze cieszy. Kwiaty i rośliny doniczkowe ożywiają każde pomieszczenie i pomagają w oczyszczeniu powietrza. To doskonały sposób na dodanie koloru i życia do klasy czy gabinetu nauczyciela.

Wyprawka do szkoły

Elegancki notes lub kalendarz

W pracy nauczyciela organizacja jest kluczem. Dlatego elegancki notes czy kalendarz z pewnością okaże się przydatny. Możemy także dać nauczycielowi inne artykuły papiernicze takie jak eleganckie pióro czy zabawne podkreślacze. Dla nauczyciela plastyki możemy złożyć się na profesjonalne materiały plastyczne, np. farby.

Słodki upominek

Czekoladki, ciasteczka, domowe ciasta czy muffinki. Dzieci zwłaszcza starszaki mogą samodzielnie przygotować dla ulubionego nauczyciela smakołyki takie jak np. zdrowe batony z naszego przepisu. Jeśli znamy preferencje nauczyciela, możemy dostosować słodki prezent do jego gustu. Możemy także przygotować poranną niespodziankę dla miłośniczki kawy z pobliskiej kawiarni, która będzie czekała na Panią na biurku.

 

Wyprawka do szkoły

Wyjątkowy występ

Ostatnim pomysłem, który w wyjątkowy sposób pokaże zaangażowanie dzieci jest przedstawienie lub koncert. Dzieci mogą wystawić dla nauczycieli krótką sztukę lub zaśpiewać piosenki i recytować wiersze. W tym wyjątkowym dniu warto także złożyć nauczycielowi podziękowanie i docenić jego pracę.

Wyprawka do szkoły
Warto pamiętać, że wartość prezentu nie leży w jego cenie, ale w intencji, z jaką jest dawany. Najważniejsze jest serce i chęć podziękowania nauczycielowi za trud włożony w nauczanie naszych dzieci. Dlatego niezależnie od wybranego upominku, dodajmy do niego słowa wdzięczności i uznania, które z pewnością będą dla nauczyciela najcenniejszym podarunkiem.