Koala: rysunek dla dzieci

Czy narysowanie koali może być trudne? Nie z naszą lekcją rysunku, którą przygotował dla Was nasz artysta Paweł Cwalina.

Rysunek koali: krok po kroku

Jak narysować koalę?

Czy myślisz, że rysowanie misia koali jest trudne?

Na pewno nie z lekcją rysunku Endo przygotowaną przez Pawła Cwalinę. W łatwy do powielenia sposób artysta pokazuje jak przy pomocy ołówka, markera i farb można stworzyć uśmiechniętą buzię tego sympatycznego australijskiego misia.

  1. Szkic ołówkiem. Zacznij od prostego szkicu ołówkiem, najpierw narysuj duże kółko, które już niedługo zamienimy w misiową głowę. Poziomą kreską przedziel je na pół (nie przejmuj się to tylko linia pomocnicza). Nad kreską z każdej strony narysuj mniejsze kółka, które będą służyły koali za uszy. Tuż pod kreską narysuj owalny nosek a potem oczka po obu jego stronach. I proszę… koala jak żywy!.
  2. Nadaj wyrazistości. Czarnym markerem narysuj poszarpaną linię wokół owalu głowy i uszu, będzie ona imitować bujne futerko torbacza. Jeśli uważasz, że misie koala mają zmierzwione futerko, dorysuj kilka dodatkowych kresek.
  3. Narysuj twarz. Dorysuj pozostałe elementy pyszczka: oczy, nos, brwi oraz ten zawadiacki misiowy uśmiech.
  4. Czas na porządki. Jeśli masz już wszystkie kontury, zetrzyj gumką ślady ołówka.
  5. Dodaj koloru. Ostatnim krokiem jest pokolorowanie uszu koali farbami: niebieską, czerwoną i żółtą lub w innym kolorze, najlepiej Twoim ulubionym!.

Potrzebne materiały

 • Biała kartka papieru
 • Ołówek
 • Czarny marker
 • Gumka
 • Farby