Jak narysować wóz strażacki

Nasze koszulki to skarbnica ulubionych tematów dzieci, w tym super wozów. Są wśród nich nie tylko samochody osobowe, które dzieci widują na co dzień, ale i te które budzą znacznie więcej emocji: wozy strażackie, policyjne, karetki czy samochody terenowe. Jeśli Twoje dziecko tak jak my jest fanem czterech kółek, na pewno chętnie pozna „dziecinnie proste” tajniki ich rysowania.

Wóz strażacki: praca plastyczna krok po kroku

Tworząc ciekawą ilustrację nie musimy ograniczać się wyłącznie do rysowania czy malowania. Mieszaj techniki takie jak wycinanka, rysunek czy kolaż, aby rozwinąć kreatywność i wyobraźnię dziecka oraz osiągnąć oryginalne efekty artystyczne.

Z czerwonego papieru wycinamy prostokąt i kwadrat o boku mniej więcej połowy długości prostokąta. Kwadrat posłuży nam za przód pojazdu. Wycinamy w nim otwór na okno, przednie koło oraz wcięcie maski. Z prostokąta wycinamy trapez i robimy otwór na koło. Oba kawałki samochodu przyklejamy do białej kartki.

Czarnym markerem rysujemy koła. Jeśli wydłużymy je i pochylimy będą sprawiały wrażenie ruchu dzięki czemu ilustracja będzie bardziej dynamiczna.

Z resztek czerwonego papieru wycinamy środki kół oraz lampę. Czarnym markerem rysujemy krótkie kreski wokół niej symbolizujące światło, oraz lierki „E! O!” – symbolizujące dźwięk syreny strażackiej – dziecko nauczy się w jaki sposób przedstawiać na obrazkach efekty świetlne i dźwiękowe, czyli coś co nie zawsze „widać”.

Na koniec należy dorysować drabinę oraz wzór na naczepie pojazdu i… straż pożarna jak żywa!

Obrazek prawie gotowy, zostało nam dodanie akcji, czyli płomieni! Z czerwonego, pomarańczowego i żółtego papieru wytnij płomienie i ozdób nimi rysunek.

 

Potrzebne materiały

  • Biała kartka papieru
  • Czarny marker
  • Papier kolorowy: czerwony, pomarańczowy, żółty
  • Nożyczki