Jak zrobić latawiec z papieru dla dziecka?

Dziewczynka bawiąca się latawcem z papieru

Ten mini latawiec jest uroczą zabawką dla maluchów, które mogą mieć jeszcze kłopoty z zabawą prawdziwym latawcem. Możemy użyć do jego budowy ładnego ozdobnego papieru, jeśli jednak chcesz, aby wzniósł się do chmur zamiast papieru użyj kolorowej folii lub bibuły.

Potrzebne materiały

  • Papier ozdobny lub arkusze kolorowego bloku, w wersji lekkiej kolorowa folia lub bibuła
  • Drewniane patyczki lub papierowe słomki
  • Kolorowe flamastry
  • Dowolne akcesoria do ozdoby, np stemple, naklejki, ozdobna taśma
  • Sznurek
  • Wstążki
  • Klej
  • Nożyczki

Budowa latawca dla dziecka krok po kroku

Krok 1: przygotowanie materiałów do budowy

Przygotuj potrzebne materiały oraz zastanów się jak ozdobisz swój latawiec.

My zdecydowaliśmy się na inspirację jedną z samolotowych koszulek Endo. Na koszulce możemy podziwiać wspaniały pokaz lotniczy, na którym samoloty pozostawiają na niebie kolorowe ślady. Pomysłem było przedłużenie tych śladów wstążkami doczepionymi do latawca. Jeśli chcesz poszukać właśnej inspiracji obejrzyj koszulki Endo, na których znajdziesz mnóstwo ilustracji zaprojektowanych przez polskich artystów.

Infografika - materiały potrzebne do wykonania latawca z papieru

Krok 2: wycinanie kształtu mini latawca

Z arkusza białego bloku technicznego wytnij prostokąt o wymiarach 17cm x 25cm. Na dłuższych bokach odmierz 8cm i zaznacz punkt. Połącz go z środkami krótszych boków. Bądź kreatywny! Jeśli chcesz Twój latawiec może mieć zupełnie inny wymiar a nawet kształt!

Infografika - sposób wycięcia kształtu latawca na papierze A4

Krok 3: malowanie i ozdabianie mini latawca

Na wyciętym kształcie cienkim, czarnym markerem narysuj samoloty. Po kilku takich rysunkach będziesz mogł narysować je już z pamięci. Pobaw się detalami nadając każdemu samolotowi indywidualny charakter.

Używając kolorowych flamastrów namaluj ciągnące się za samolotami ślady, które będą zbierać się na ogonie skąd płynnie zamienią się w kolorowe tasiemki.

Ozdabianie papierowego latawca rysunkami samolotów
Wykonanie śladów lotu dla rysunkowych samolotów na latawcu

Krok 4: budowanie konstrukcji i wykańczanie

Do drugiej strony latawca przyklejamy kolorowy arkusz bloku lub papier ozdobny. Jeśli chcesz nadać latawcowi efekt eleganckiego wykończenia nalep wzdłuż jego krawędzi ozdobną taśmę.

Do latawca przylep patyczki lub papierowe słomki, które będą udawały jego ramę oraz przyczep sznurek, za który maluch będzie mógł ciągnąć. Sznurek nie jest konieczny do zabawy, dziecko może trzymać bezpośrednio za latawiec.

Rama latawca wykonana z patyczków i przyozdobiona kolorową taśmą

Krok 5: przylepienie ogona

Ostatnim krokiem jest przylepienie do ogona latawca kolorowych tasiemek symulujących wypuszczany przez samoloty barwny dym.

Wykonany papierowy latawiec dla dziecka z kolorowymi tasiemkami