Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Pojemniki na kredki z kartonów po mleku

Zapanuj nad chaosem na biurku i wraz z dzieckiem przygotuj pojemniki na kredki własnej roboty.

Inspiracja prosto z koszulek Endo

Namów małego ucznia, aby wymyślił jaki motyw będzie miał na pojemnikach na kredki. Może to być jakieś zwierzątko, super bohater lub autorski kolorowy wzór. Jeśli jednak nie macie pomysłu, tak jak my zainspirujcie się pięknymi ilustracjami, z których znane są koszulki Endo. Możecie wybierać od dinozaurów i piłkarzy przez słodkie zwierzaki i owoce. My zdecydowaliśmy się na największych przyjaciół człowieka: kotka i psa.

Planowanie wyglądu pojemników na kredki

Zanim zaczniecie tworzyć swoje piękne pojemniki na kredki i ołówki zaplanujcie dokładnie jak będą wyglądały. Pomoże to uniknąć błędów podczas wykonywania pudełek. Najlepszym na to sposobem jest zrobienie sobie szkicu na kartce.

Rysujemy prostokąt, który będzie reprezentował front pudełka i na nim nanosimy wzór zwierzątka, które ma widnieć na pojemniku. Zastanów się czy postać będzie miała sterczące w górę uszy, jeśli tak, dorysuj je. Pamiętaj też, aby odpowiednio dobrać wysokość pojemnika do przetrzymywanych w nim pomocy. Niższe pudełko przyda się np. na kredki, a wyższe na długie pędzle, linijkę i nożyczki.

Materiały potrzebne do wykonania pojemników na kredki

Podstawą pojemników będą kartony po mleku lub sokach. Mają one tę zaletę, że są wytrzymałe i nieprzemakalne a od środka mają elegancką srebrną powierzchnię. Pamiętaj o umyciu i osuszeniu kartonów przed przystąpieniem do pracy.

Aby wykonać pojemnik potrzebne Ci będą również narzędzia: nożyczki, klej i pędzel oraz farby i ozdoby dobrane do Twojego projektu.

Potrzebne materiały

  • Pudełka po mleku
  • Farby i pędzel
  • Nożyczki i nożyk do rękodzieła
  • Brokatowy papier: czarny i złoty
  • Folia czerwona
  • Klej

Jak zrobić pudełka na kredki DIY – Psa i kota Endo

Zaczynamy od naszkicowania na pudełku naszej ilustracji a następnie wycięcie kształtu. Pojemnik psa będzie odcięty na prosto, z kolei wycinając kształt kotka, nie zapomnij o szpiczastych uszach.

Kolejnym krokiem jest pokrycie kryjącą farbą pudełek, tak aby zasłonić napisy na opakowaniach. Kotka malujemy na czarno a pieska na biało.

Pora na akcesoria. Ze złotego brokatowego arkusza wycinamy maskę kota, a z czarnego uszy psa i ramę okularów. Z czerwonej folii wycinamy szkła okularów i przylepiamy do ramki.

Uszy naklejamy na pudełko psa. Reszta elementów musi poczekać na sam koniec.

Pora na malowanie. Na białym pudełku malujemy czarną farbą oczy i mordkę pieska a także plamki na jego sierści. Na czarnym pudełku białą farbą malujemy, oczy, mordkę, uszy i wąsy kotka.

Ostatnim etapem jest przyklejenie maski i okularów i pojemniki na kredki gotowe!