Torba z T-shirta Endo – Domowy recykling dla maluchów

Recykling to temat, który ostatnio coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Eksperci informują o wszechobecnym plastiku i wzywają do ograniczenia produkcji śmieci, a także do ich poprawnej segregacji. Aby wprowadzić nasze pociechy w ten ważny temat, najlepiej zaangażować je w twórczą zabawę. W dzieciach drzemią niekończące się pokłady kreatywności, a ich uwolnienie z pewnością będzie przyjemne zarówno dla nich, jak i dla rodziców. My proponujemy recyklingowe DIY, które pozwoli zapoznać najmłodszych z ideą recyklingu oraz nauczyć ich ponownego wykorzystania starych przedmiotów. Stary, już za mały t-shirt może z powodzeniem zmienić się w stylową torbę na zakupy lub …wygodny, miękki plecak! Jak? To proste!

Dzięki poniższej instrukcji za pomocą nożyczek i igły z nitką z łatwością przemienicie dziecięcy t-shirt z ulubioną grafiką w praktyczną torbę, którą może również służyć jako plecak. Fantastycznie, prawda? Przygotujcie kilka podstawowych produktów niezbędnych do pracy i działamy.

Potrzebne materiały

  • Bawełniany T-shirt, najlepiej z ładną grafiką!
  • Igła i nitka w dobranym kolorze
  • Nożyczki

Instrukcja krok po kroku

  1. Wybieramy T-shirt, który posłuży nam jako baza projektu – niech maluch wskaże swojego „ulubieńca”, wtedy z przyjemnością będzie nosić nowe akcesorium, a na tym nam przecież zależy ?
  2. Odcinamy rękawy poniżej pachy – na taką głębokość, by mały elegant lub elegantka mogli łatwo założyć torbę np. na ramię.

3. Następnie wycinamy dekolt na taką samą głębokość jak wycięte wcześniej pachy. Tak właśnie powstaną „uszy” naszej torby-plecaka.

4. Przy kolejny kroku niezbędna będzie pomoc mamy, która potrafi się obejść igłą i nitką lub obsłużyć maszynę do szycia. Zszywamy porządnie dół powstałej torby i voila!

5. Oryginalna i dość wygodna torba jest gotowa na letnie wycieczki i wakacyjne harce, zwłaszcza gdy w każdej chwili możemy założyć ją jak plecak.

Zróbcie to sami

Niewiele potrzeba, by pokazać dzieciom, jak ważne jest dbanie o rzeczy oraz ile radości może przynieść dawanie im „drugiego życia”, żeby posłużyły nam trochę dłużej. Idea DIY – zrób to sam – wyzwala kreatywność i pozwala docenić niebanalne pomysły, a powstałe w ten sposób produkty są zwykle niemałym powodem do dumy dla tworzących je dzieci.

Paulina Kowalewska @Momy_Yummy

Autorka tekstu i scenariusza zabawy, Paulina, jest mamą trójki uroczych dzieciaków, w skrócie: superbohaterką! Wysoko ceni sobie życie rodzinne i znajduje radość w najmniejszych rzeczach, czego razem z partnerem uczą również swoje Dzieciaki. Jej Instagram pełen jest szalonych historii i pięknych wspomnień – rodzina zdecydowanie gra tutaj pierwsze skrzypce!