Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Skarpetki, które niosą dobro! – charytatywna seria skarpetek Endo już w sprzedaży

Bestsellerowa seria o skarpetkach Justyny Bednarek powróciła z nową, poruszającą historią i bardzo ważnym przesłaniem. „O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach.” to niezwykłe polsko-ukraińskie opowiadanie, a zarazem książeczka-cegiełka stworzona by pomóc potrzebującym z Ukrainy. W projekt włączyła się także firma Endo, która dla największych fanów skarpetkowych przygód przygotowała specjalną,
limitowaną serie skarpetek z bohaterami najnowszego opowiadania. Całkowity zysk ze sprzedaży skarpetek wesprze najmłodszych z Ukrainy.

Powrót do szkoły to spotkania z przyjaciółmi

Skarpetki powracają w nowym polsko-ukraińskim opowiadaniu

Justyna Bednarek we współpracy z wydawnictwem Poradnia K oraz agencją Havas Creative Group stworzyła wyjątkowe opowiadanie o dzielnych biało-czerwonych i niebiesko-żółtych skarpetkach, które muszą wspólnie zmierzyć się z wrogimi, czerwonymi rękawiczkami. Opisana historia nawiązuje oczywiście do trwającej wojny w Ukrainie. Sytuacja za naszą wschodnią granicą niespodziewanie dotknęła nas wszystkich, także najmłodszych, stąd potrzeba publikacji przybliżającej ten trudny temat.

Przygoda skarpetek to ważna i potrzebna pozycja, którą mogą poznać również dzieci czytające po ukraińsku, ponieważ książkę napisano w dwóch wersjach językowych. Skarpetkowe przygody, dopełniają jak zwykle piękne ilustracje, a tym razem także kolorowanki stworzone przez Daniela de Latoura.

Zrodzona z odruchu serca i solidarności opowieść, sama niesie podwójną pomoc. Po pierwsze wspiera dzieci i rodziców w oswojeniu nowej, skomplikowanej sytuacji. Ponadto powstała jako książka-cegiełka. Pieniądze zebrane z jej sprzedaży zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom. Kup książkę-cegiełkę i wesprzyj Ukrainę.

Wyprawka do szkoły

W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o wojnie?

W jaki sposób poruszać z dziećmi trudne tematy? Jak objaśnić tak złożoną sytuację jaką jest wojna, jej następstwa i konsekwencje? Jak przekazać godne naśladowania postawy i nadrzędne wartości? Z pomocą przychodzą znani i lubiani bohaterowie skarpetkowej sagi, którzy niejednokrotnie przeciwstawiali się przemocy czy niesprawiedliwości i stawali w obronie słabszych.

Najnowsza książka Justyny Bednarek to istotna i bardzo aktualna historia, potrzebna zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Publikacja porusza skomplikowany temat, przedstawia trudne realia w jasny i przystępny dla każdego dziecka sposób. Jest doskonałym punktem wyjścia do rozmowy na temat brutalnych wydarzeń za wschodnią granicą, których jesteśmy świadkami. Jednocześnie ma uniwersalny wymiar. Skarpetki przypominają by nawet w najtrudniejszym momencie nie zapominać o fundamentalnych wartościach, jak przyjaźń, braterstwo i pomoc bliskim. Sympatyczne „otulistopy” uczą, że nawet w najgorszej życiowej sytuacji może zdarzyć się coś dobrego. Drobny gest, odruch serca, wyciągnięta pomocna dłoń, które otulą nas nadzieją. Ten pokrzepiający przekaz doda wszystkim czytelnikom otuchy.

Wyprawka do szkoły

Najnowsza historia skarpetek w wersji do słuchania

Oprócz wersji papierowej, opowiadanie ukazało się niedawno także w formie bezpłatnego audiobooka. Wyjątkowe słuchowisko dla dzieci jest dostępne, podobnie jak książka, w dwóch wersjach językowych: polskiej i ukraińskiej. W nagraniu wzięli udział znakomici, polscy i ukraińscy aktorzy oraz lektorzy. Swoich głosów użyczyli: Modest Ruciński, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Magdalena Popławska, Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman i Anna Smołowik, a także
Kateryna Kolisnyk, Olha Trembach, Tetiana Lavrushko, Hlib Sukhanov, Volodymyr Makovskyi, Nadia Pavlyshyn, Mariia Yasynska, Hanna Adamovych. Pobierz bezpłatny audiobook i wysłuchaj opowiadania „O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach.”.

Wyprawka do szkoły

Skarpetki, które niosą dobro – charytatywna seria skarpetek od Endo

W charytatywny projekt zaangażowała się także firma Endo, dla której dobro wszystkich dzieci to nadrzędna wartość i zadanie ponad wszelkimi podziałami. Endo przygotowało niespodziankę dla najwierniejszych wielbicieli skarpetkowych przygód i wyprodukowało limitowaną serię skarpetek z bohaterami najnowszego opowiadania Bednarek. Skarpetki są dostępne w różnych rozmiarach. Para wesołych, kolorowych skarpet będzie świetnym upominkiem dla dziecka oraz rodzica. Całkowity zysk ze sprzedaży skarpetek zasili działalność dwóch stowarzyszeń – Serduszka dla Dzieci oraz Klubu Inteligencji Katolickiej (KIK) – które wspierają potrzebujących z Ukrainy.
Kup skarpetki z bohaterami wyjątkowego opowiadania i przekaż cegiełkę na pomoc Ukrainie