Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Wiosenna moda dla dzieci: najnowsze trendy i pomysły na kolorowe stroje

Kiedy zbliża się wiosna i świat za oknem nabiera kolorów, podobnie powinno się stać z dziecięcą szafą. Nadejście nowej pory roku to świetny moment, aby nieco odświeżyć garderobę najmłodszych, nie zapominając przy tym o zachowaniu stylu i wpisaniu się w dziecięce trendy. W tym artykule sprawdzimy, co w wiosennej modzie dziecięcej piszczy oraz podzielimy się pomysłami na kolorowe i stylowe stroje dla dzieci na nadchodzącą porę roku!

6 trendów w wiosennej modzie dla dzieci

Mody dziecięcej dotyczą podobne zmiany i ewolucje co w przypadku trendów dla osób dorosłych. Czego możemy się spodziewać w nadchodzącym sezonie i jakie ubrania wybierać, jeśli chcesz, by Twoje dziecko wpisało się w trendy?

Wyprawka do szkoły

Botaniczne inspiracje

Co najbardziej kojarzy się z wiosną? Oczywiście budząca się do życia roślinność i kolorowe kwiaty. Teraz mogą one kwitnąć również na elementach dziecięcego stroju! Na wiosnę warto wprowadzić nieco botanicznych motywów do garderoby Twojego malucha. Nie muszą to być koniecznie kwiaty – sprawdzą się także liście palmy czy wysokie drzewa. Takie wzory na ubraniach dziecięcych zdecydowanie ożywią każdą stylizację. Sprawdź na przykład przygotowaną przez Endo kolekcję dla dziewczynek Safari dla dziewczynki.

Wyprawka do szkoły

Wpływy stylu boho

Sznureczki, wiązania, frędzle i opaski inspirowane boho będą wiosną obecne również w dziecięcej modzie. Zainspiruj się tym nieco etnicznym stylem i włącz kilka elementów do wiosennej stylizacji dziecka. Pamiętaj jednak o jego bezpieczeństwie – frędzle i sznurki mogą wpisywać się w trendy, a nawet stać się elementami dziecięcej zabawy, ale w przypadku najmłodszych dzieci mogą okazać się niebezpieczne. Dlatego styl boho zostaw raczej swoim starszym pociechom.

Wyprawka do szkoły

Urocze pastele

Podobnie jak w światowej modzie, także w dziecięcych trendach pastelowe kolory będą przeżywały prawdziwy boom! Delikatne róże, błękity, brzoskwinie i miętowe zielenie to doskonały wybór na kolory dziecięcych ubranek na wiosnę. Są bardzo twarzowe, świetnie łączą się z innymi kolorami, a do tego niezwykle rozjaśniają całą stylizację i nie powodują u dziecka przebodźcowania.

Wyprawka do szkoły

Ekologia

To nie tylko trend, ale także nasze zobowiązanie wobec świata. Projektanci mody i producenci ubrań coraz częściej zwracają uwagę na to, aby ubrania, które proponują, były wykonane w zrównoważony, ekologiczny sposób, z użyciem naturalnych tkanin i barwników. Zwraca się również uwagę na nadprodukcję ubrań oraz zachęca do wybierania uniwersalnych elementów garderoby, które umożliwiają stworzenie różnorodnych stylizacji.

Trend ten może być odpowiednią okazją, aby porozmawiać z dziećmi o ekologii – na przykład o gatunkach zwierząt, które są zagrożone wyginięciem przez ludzką działalność. W tym celu mogą przysłużyć się na przykład koszulki z kolekcji Jedna planeta, przedstawiającej wizerunki zagrożonych gatunków zwierząt.

Wyprawka do szkoły

Zabawa kolorami

Wiosna to świetny moment na kolorystyczne eksperymenty, również w dziecięcej modzie. To czas, aby łączyć ze sobą barwy w taki sposób, jaki wcześniej nie przyszedł Ci do głowy. Fioletowa chłopięca bluza i zielone spodenki? Dlaczego nie! Połączenie dziewczęcej sukienki żółtej z czerwonymi rajstopami i niebieskimi butami? Sprawdź, być może wspólnie z dzieckiem odkryjecie wasze nowe, ulubione kolorystyczne połączenia!

Wyprawka do szkoły

Ciekawe dodatki

We wiosennej modzie dziecięcej nie może zabraknąć również kolorowych dodatków – ta pora roku zachęca do ich wybierania, bo wreszcie mogą stać się trochę bardziej widoczne, niż miało to miejsce zimą. Kolorowe kapelusze, ciemne okulary w kształcie serc, szaliki we wzory a może plecaki i torebki we wiosennych kolorach? To wszystko może okazać się świetnym wiosennym dodatkiem, który urozmaici stylizację Twojego dziecka. Sprawdź na przykład, jakie dodatki i akcesoria chłopięce oraz akcesoria dla dziewczynek przygotowaliśmy na stronie Endo.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze dziecięcej mody na wiosnę?

Decydując się na wybór dziecięcych ubrań, pamiętaj o tym, że od mody ważniejsza jest wygoda i komfort dziecka. Nie namawiaj go na siłę, jeśli od pasteli woli żywe kolory, a bardziej niż kwiaty interesuje je kosmos albo rowery. Pamiętaj, że to Ty wybierasz ubrania dla dziecka, ale to ono będzie je później nosić – zadbaj o to, aby robiło to z ochotą!