Artyści Endo | Endo
  LETNIA WYPRZEDAŻ z extra 20% z kodem 20SALE 

ARTYŚCI ENDO

Basia Flores

Basia Flores

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej ilustracje to podróż między kolorami, kształtami i emocjami. Prosta droga do pozytywności. Obecnie mieszka i tworzy w Katowicach.

Czytaj więcej

Agata Krzyżanowska

Agata Krzyżanowska

Ilustratorka książek dla dzieci, mgr sztuki. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na Wydziale Wzornictwa, kierunek Projektowanie Form Przemysłowych, gdzie w 2008 z obroniła dyplom z projektowania biżuterii. Artystyczna dusza. Autorka akwarelowych ilustracji do ponad 16 książek dla dzieci(wyd. Bajkopis, Zysk i Ska, GREG, Empik...)Co roku wydaje autorski Pan Kalendarz. Ceni akwarelę za nieprzewidywalność, cudowne plamy i kleksy. Mieszka i maluje w Łodzi.Jej ilustracje powstają w klimatycznej pracowni na poddaszu. Tutaj też zrodziła się seria ilustracji dla Endo.

Miłośniczka kotów, podróży i swojej pracy, która jest jej pasją.

Akwarele autorki są w zbiorach Library of Cultural Diversity, (Santiago de Compostella, Hiszpania).

Czytaj więcej

Małgorzata Strzałkowska

Małgorzata Strzałkowska

Mistrzyni kolaży słownych, fastryg składniowych i rymowanych patchworków. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, obroniła dyplom w Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Zadebiutowała w 1987 roku w „Świerszczyku”. Wiersze, bajki i teksty piosenek publikowała m.in. w „Pentliczku”, „Ciuchci”, „Dziecku” oraz „Skarbie malucha”.

Czytaj więcej

Kacper Dudek

Kacper Dudek

Ekspert od tajemniczych istot i stworów nie z tej ziemi. Przyjaciel Człowieka-Rakiety, znajomy Zjadacza Chmur i dobry kolega Dmuchacza Dusz. Malarz i grafik. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego.

Czytaj więcej

Olga Inglot

Olga Inglot

Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na kierunku Architektura Krajobrazu. Szkołę rysunku odebrała w szkole średniej w klasie architektonicznej. Po ukończeniu studiów założyła z przyjaciółką "TIU TIU" Pracownię Rysunku - Ola Inglot jako rysownik, Katarzyna jako manager. Jako pierwsze powstały plakaty dla dzieci "123" i "ABC", następnie założyły bloga z kolorowankami do pobrania.

Czytaj więcej

Paweł Cwalina

Paweł Cwalina

Absolwent z wyróżnieniem Wydziału Grafiki, Pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego warszawskiej ASP.
Od wielu lat tworzy ilustracje  i krótkie formy literackie dla dzieci, jak choćby książeczka "Tylko dla prawdziwych księżniczek" której był autorem tekstów, czy książeczki misia Endo.

Czytaj więcej

Aleksandra Gołębiewska

Aleksandra Gołębiewska

Finalistka międzynarodowego konkursu na plakat Mut zur Wut 2015. Uczestniczka międzynarodowej wystawy 8. Skopjeposter ISPC „Enabled for Disabled”.

Czytaj więcej

Beata Nowak-Żurawska

Beata Nowak-Żurawska

Grafik, ilustrator, edukator, współtwórca i współkoordynator projektów. Zajmuje się innowacyjnymi projektami edukacyjnymi, tworzy autorskie programy edukacyjno-plastyczne.

Czytaj więcej

Marta Ostrowska

Marta Ostrowska

Jest jednym wielkim ołówkiem i pomysłem, od rysowania dostała odcisków, z których jest dumna. 
Na działalność artystyczną poświęca sto dwadzieścia procent czasu i z nadzieją spogląda w swoją, zabazgraną kolorowymi kreskami, przyszłość. 

Urodziła się 26 sierpnia 1982 roku. Przez pierwsze pięć lat mieszkała w Falenicy (co oczywiście nie ma żadnego znaczenia ). W wieku siedmiu lat poszła do szkoły podstawowej, oraz wygrała swój pierwszy konkurs plastyczny dotyczący wakacji. W latach 1997-2002 uczęszczała do liceum plastycznego, gdzie zrobiła dyplom z historii sztuki i sztuki użytkowej i uzyskała tytuł technika plastyka. W roku 2002 rozpoczęła studia na Europejskiej Akademii Sztuk (prywatny odpowiednik ASP), na wydziale malarstwa.

Czytaj więcej

Monika Hanulak

Monika Hanulak

Badaczka życia małych smoków, dzikich wilczków i polarnych misiów. Specjalnie dla Endo prowadzi swe zapiski w formie rysunkowej. Graficzka i ilustratorka, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki tejże uczelni. Od roku 2004 współtworzy nieformalną grupę artystyczną CMYK zajmującą się projektowaniem oryginalnych książek, organizowaniem wystaw ilustracji i książki autorskiej. 

Czytaj więcej

Anna Ładecka

Anna Ładecka

Obserwatorka poczynań plenerowych różnych gatunków zwierząt: od dzików przez orangutany, po tygrysy i wiewiórki. Malarka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – dyplom w 2002 roku w w pracowni profesora Jarosława Modzelewskiego.

Czytaj więcej

Agata Dudek

Agata Dudek

Znawczyni zwyczajów małych księżniczek i strasznych strachów. Dokarmia kolorami zimujące ptaki i wspólnie z Przemkiem Wechterowiczem odpowiada na trudne pytania. Graficzka i ilustratorka książek nie tylko dla dzieci. Studiuje na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie przygotowuje dyplom w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego i Moniki Hanulak, a także aneks w Pracowni Litografii Błażeja Ostoi-Lniskiego.

Czytaj więcej

Jan Młodożeniec

Jan Młodożeniec

Wirtuoz kropek, kresek i plam barwnych. Prekursor Endowości w polskiej sztuce. Światowej sławy malarz i grafik, jeden z najwybitniejszych twórców polskiej szkoły plakatu. Absolwent PWSSP w Warszawie (dzisiejsza ASP) w Katedrze Grafiki i Plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. 

Czytaj więcej

Elżbieta Wasiuczyńska

Elżbieta Wasiuczyńska

Dobra znajoma Pana Kuleczki, psa Pypcia, kaczki Katastrofy i wszędobylskiej muchy Bzyk-Bzyk. Malarka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1991 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa J. Joniaka, zaś w 1994 dyplom w Pracowni Książki i Typografii prof. R.Banaszewskiego.

Czytaj więcej

Agnieszka Kucharska-Zajkowska

Agnieszka Kucharska-Zajkowska

Specjalistka mikrobiologii rysunkowej oraz miłośniczka wielkoformatowej fauny dalekomorskiej. Graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2005 roku obroniła dyplom w pracowni projektowania graficznego prof. L. Majewskiego, za który otrzymała wyróżnienie rektorskie oraz Grand Prix w konkursie o Nagrodę Prezydenta RP na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk projektowych. Zajmuje się ilustracją książkową oraz projektowaniem plakatów.

Czytaj więcej

Teresa Chylińska-Kur

Teresa Chylińska-Kur

Graficzka i ilustratorka, absolwentka wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. W 2011 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni Projektowania Informacji Wizualnej dr hab. Piotra Karczewskiego, za który otrzymała I nagrodę na X Biennale Grafiki Projektowej Agrafa w kategorii Identyfikacji Wizualnej. Jej prace były wyróżnione na przeglądzie najlepszych projektów dyplomowych Europy Wschodniej i Środkowej - Graduation Projects 2011/12 i pokazywane na Międzynarodowym Festiwalu Designu w Berlinie - DMY 2012 Berlin Design Days, a także na wystawach na Zamku Cieszyn i w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Czytaj więcej