Brakuje pomysłów na zabawy z dzieckiem w domu? Dzielimy się radami, jak zająć podopiecznych

maj 14, 2020 | Bez kategorii, Dziecko, Edukacja, Rodzina, Slajder | 0 komentarzy

Nie wiesz, co robić z dzieckiem w domu? Choć psychologowie udowadniają, że nuda może świetnie posłużyć dziecku, sprzyjając jego rozwojowi, kiedy po raz kolejny słyszysz: „nuuudzi mi się…”, zaproponuj jedną z gier i zabaw dla dzieci w domu, które tu zebraliśmy.

MasterChef wersja domowa

Dla wielu dzieci, i to niezależnie od ich wieku, nie lada atrakcją jest uczestniczenie w codziennych domowych czynnościach, zmienionych w zabawę. Jedną z nich, może być wspólne gotowanie. Przepisy, które można wykorzystać w zabawie w restaurację nie muszą być wyszukane – wystarczy sałatka owocowa, proste kanapki, ciasta czy naleśniki. Kilkulatki ucieszy mieszanie czy odmierzanie składników. Starsze dzieci, można zaangażować w trudniejsze działania, jak krojenie czy używanie blendera (oczywiście pod czujnym okiem dorosłego). Nastolatki mogą już być pełnoprawnymi partnerami dorosłych w wielu zadaniach w kuchni a nawet przygotowywać niektóre potrawy dla całej rodziny. Jak będzie u Was – kto zostanie rodzinnym MasterChefem?

Domowe warsztaty plastyczne

Szukając pomysłów na to, co robić z dzieckiem w domu, zajrzysz z pewnością do Internetu, ale nie po to, by odtworzyć kolejną bajkę czy film, ale, by znaleźć inspiracje. Służymy całą listą takich aktywności, które można realizować bez patrzenia w monitor. Tak jest na przykład z grami i zabawami, które znajdziesz na naszej stronie: https://fabrykawyobrazni.endo.pl/do-pobrania/. Wiele z obrazków, które można stąd pobrać i wydrukować, z pewnością znacie z naszych kolekcji. To także miejsce, gdzie szybko, łatwo i przyjemnie, Ty i Twoje dziecko nauczycie się tworzyć ilustracje zaprojektowane przez artystów Endo, na przykład te, które zdobią dostępne w ofercie bluzki: https://endo.pl/bluzki-dla-dzieci. Brzmi jak wyzwanie? To wspaniale! Czas spędzony na tych aktywnościach będzie nie tylko wypełniony zabawą, ale i zaowocuje nowymi umiejętnościami nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych!

Gotowi, do startu, start!

Każdy rodzic wie, że gry i zabawy dla dzieci w domu bywają nużące, bo brak im elementu rywalizacji, którą maluchom zapewniają aktywności podejmowane w przedszkolu czy szkole wśród rówieśników. By odpowiedzieć na tę potrzebę, podzielcie się na zespoły! Rodzeństwo kontra rodzice, rodzic kontra dziecko, mama i córka kontra tata i syn – możliwości jest wiele, zależą od tego, jaką rywalizację chcecie nawiązać i „składu” waszej rodzinnej drużyny. Rywalizujcie w wyścigu samochodzików przez prowizoryczny tor przeszkód, w układaniu puzzli na czas, w grze w kalambury czy w planszówki, grajcie w rzuty papierowymi kulami do celu… Nieważne, jaką zabawę wybierzecie, ważne, że wszyscy będą brać w niej udział!

Nawet kiedy trzeba zostać w domu, nie trzeba się nudzić, a te pomysły na gry i zabawy dla dzieci w domu to dopiero początek! Tylko od Ciebie zależy, co będziesz robić w domu z dzieckiem – wykorzystajcie ten czas kreatywnie!