Dzień pluszowego misia: jak wybrać imię dla pluszowego misia?

wrz 30, 2020 | Dziecko, Kultura, Psychologia, Rodzina, Slajder, Zakupy | 0 komentarzy

Z okazji jego święta, radzimy jak wybrać imię dla pluszowego misia.

Przyjemnie mięciutki, puchaty, zawsze uśmiechnięty. Do tego wierny przyjaciel, pocieszyciel i zaufany powiernik najskrytszych tajemnic. O kim mowa? O pluszowym misiu, który już od ponad wieku jest jedną z ukochanych zabawek dla dzieci. Nie mogło być więc inaczej – niedźwiadek musiał się w końcu doczekać swojego święta. I tak, 25 listopada stał się Światowym Dniem Pluszowego Misia! Jak wiadomo, każdy powinien mieć swoje imię. Tylko jakie imię wybrać dla dziecięcej przytulanki? I jak właściwie zaczęła się historia kultowej już maskotki?

Mała dziewczynka przytulająca dużego misia.

Dzień pluszowego misia, czyli o tym, jak prezydent uratował pewnego niedźwiadka

To, że 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, nie jest przypadkowe. A wszystko zaczęło się tak:

„Dawno, dawno temu…”, a dokładniej w 1902 roku, ówczesny prezydent USA, Theodore Roosevelt wybrał się wraz z grupą przyjaciół na polowanie. Dzień zapowiadał się dość zwyczajnie, zatem nikt nie przypuszczał, że wydarzy się coś, co już na zawsze odmieni dzieciństwo niemal każdego dziecka na świecie.

Podczas wyprawy do lasu, postrzelono małego niedźwiadka. Roosevelt, gdy tylko to zobaczył, sprzeciwił się zabiciu zwierzęcia i kazał natychmiast je uwolnić. Dalej historia potoczyła się błyskawicznie. Świadkiem sytuacji był rysownik, Clifford Berryman, który przeniósł całą historię na papier i stworzył rysunek. Następnie opublikowano go w „The Washington Post” – gazetę kupił m.in. Morris Michton, właściciel lokalnego sklepu z zabawkami. Michton zainspirowany historią uratowanego niedźwiadka, postanowił zaprojektować i sprzedać kilka pluszowych misiów. Te, niemal natychmiast trafiły w ręce uszczęśliwionych dzieci, a zabawkarz zachęcony ogromnym popytem, oficjalnie poprosił prezydenta o zgodę, by nadać pluszakowi imię Teddy. Dlaczego tak? Ponieważ to właśnie Teddy jest zdrobnieniem imienia Theodore – człowieka, któremu maleńki niedźwiadek zawdzięczał swoje życie.

Tak oto narodziła się historia pierwszego pluszowego misia, który ma już nie tylko swoje imię (Teddy Bear), ale od 25 listopada 2002 r. (100 lat od powstania zabawki) – również swoje święto.

Dzień pluszowego misia – słynne misie też miały swoje imiona

Rosnąca popularność pluszowego misia szybko przerodziła się w trend na kreowanie misiowych bohaterów w bajkach dla dzieci. I tak, narodził się m.in. Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Uszatek czy Paddington. Co ich łączy? Każdy ma swoje imię! Nie inaczej powinno być wśród pluszowych misiów. Przykład? Pluszowy miś Endo – również ma imię i tak, jak inne pluszowe niedźwiadki, będzie obchodził swoje święto już 25 listopada.

Jedno jest pewne. Bez względu na to, jakie imię otrzyma pluszowy miś Twojego dziecka, z pewnością będzie dla niego kimś wyjątkowym. Kimś do kochania i przytulania. Kimś, kto pomoże szybciej zasnąć, ukoi smutek w gorsze dni i poprawi humor szybciej, niż cokolwiek innego.

Imię dla pluszowego misia – skąd brać inspiracje?

Kiedy w listopadzie obdarujecie dziecko tą kultową zabawka, pamiętajcie, by wspólnie wymyślić dla niego jakieś kreatywne i ładne imię, dzięki czemu stanie się „prawowitym” misiem domowym.

  • Inspiracji szukajcie m.in. w ulubionych bajkach i piosenkach Twojej pociechy.
  • Możecie też obudzić w sobie kreatywność i pobawić się w słowotwórstwo. Stwórzcie nowe słówko i nadajcie imię dla pluszowego misia, którego nikt wcześniej nie wymyślił!
  • Jeśli wciąż macie problem z wymyśleniem imienia dla miśka, ubierzcie go w jakiś kreatywny sposób. Misiowe czapeczki, fartuchy i inne ubranka, mogą dać Wam mnóstwo pomysłów na ciekawe imię.
  • Źródłem inspiracji często jest także wygląd misia – zwróćcie uwagę, jaki ma kolor, wielkość, jakie ma uszy i czy ma jakiś znak szczególny (np. klapnięte uszko jak Miś Uszatek).
  • Dobrym doradcą mogą być także emocje – jakie uczucia wywołuje, gdy się go przytuli? Odpowiedzi mogą być gotową pulą pomysłowych imion!

Macie dylemat i nie możecie zdecydować się na jedno imię? Nie szkodzi! Pluszowy miś może mieć każdego dnia inne imię, dzięki czemu będzie ciekawie i niebanalnie.