Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Jak ubierać dzieci wiosną na dwór? Sprawdź naszą listę!

Wiosna to jedna z bardziej kapryśnych pór roku – potrafi zaskoczyć! Pewnie niejednokrotnie spotkał Cię niespodziewany deszcz, kiedy właśnie odważyłaś się zrezygnować z cieplejszej kurtki. Czasem trudno wybrać strój adekwatny do pogody. A jak ubierać dzieci wiosną? To dopiero zagadka… Twój maluch Ci nie podpowie, ale my tak! Przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym dowiesz się, jak możesz przygotować swojego brzdąca na wiosenny spacer.

Jak ubrać dziecko na spacer wiosną? Decyduje pogoda!

Nie ma tak naprawdę jednej, złotej zasady, która dokładnie wyjaśnia, jak ubierać dzieci wiosną. Wiele zależy od pogody, która potrafi niestety płatać figle. Pediatrzy radzą jednak, aby zrezygnować z grubych kurtek i kombinezonów. Wygodniejszą opcją jest zakładanie ciuszków warstwowo, czyli na cebulkę. Jeśli dziecku będzie zbyt gorąco, w każdej chwili będziesz mogła zdjąć kurteczkę czy sweterek. Gdy przed wyjściem z domu nie będziesz pewna wybranego stroju, włóż do wózka dodatkowy kocyk albo pieluszkę. Będziesz wtedy przygotowana na ewentualną zmianę pogody.

Warto wiedzieć:

Chcesz wiedzieć, czy Twojemu dziecku jest zbyt gorącą lub za zimno? Zapomnij o sprawdzaniu dłoni, stópek albo noska. Dotnij karku lub szyi – jeśli maluch będzie spocony, warto zdjąć jedną z warstw ubrania i sprawdzać, czy temperatura ciała się unormuje.

Masz już przygotowane ubranko na wiosnę? Sprawdź, co proponujemy dla najmłodszych miłośników zabawy na świeżym powietrzu.

Jak ubrać dziecko na spacer wiosną, gdy lekki wiaterek miło otula skórę? Zwróć uwagę na temperaturę – zapewne u Ciebie w domu przekracza nieco 20℃. Wtedy rezygnujesz raczej z bluzy i chodzisz w lekkim T-shircie, prawda? Postaraj się nie przegrzewać swojego dziecka – może to się skończyć nie tylko przeziębieniem, ale nawet osłabieniem układu odpornościowego.

Jak ubrać dziecko w okresie przejściowym?

Liczy się temperament, czyli jak ubierać dzieci wiosną

Pewnie nie raz słyszałaś matczyną prośbę: Nie biegaj, bo się spocisz! To naturalna reakcja organizmu i nie zawsze musi kończyć się katarem oraz gorączką. Jak ubrać dziecko na spacer wiosnę, aby go nie przegrzać? Przede wszystkim obserwuj swojego malucha. Jeżeli spędzacie czas aktywnie, a Twój brzdąc bawi się z rówieśnikami w parku, nie bój się zdjąć, chociaż na chwilę mu kurtki. Potem kontroluj, czy dziecku nie jest zbyt zimno – w pierwszych latach samo na pewno nie ułatwi Ci zadania. Gdy nadejdzie czas powrotu do domu, załóż ponownie odzież wierzchnią. Wybieraj ubranka z dobrej jakości materiałów, które będą prawidłowo przepuszczać powietrze.

Warto wiedzieć:

Jeśli jesteś mamą niemowlaka, który podczas spaceru leży w wózku, załóż mu o jedną warstwę ubrania więcej niż sobie. Pamiętaj, że ta metoda zda egzamin, tylko gdy sama ubierzesz się adekwatnie do pogody. Jeżeli będzie Ci zbyt ciepło, maluchowi tym bardziej będzie za gorąco w dodatkowym sweterku.

 

Rozumiemy, że możesz obawiać się o komfort swojego malucha – końcu to Twoje oczko w głowie. Pamiętaj jednak, że ruch to zdrowie. Nasze mamy pewnie też zastanawiały się, jak ubierać dzieci wiosną. Czujesz tego konsekwencje? Bo my nie!

Chroń głowę – jaką czapkę wybrać dla dziecka?

TYLKO ZAŁÓŻ COŚ NA GŁOWĘ! – to jedna z tych maminych próśb, którą pamięta się mimo upływu lat. Poza tym, jak ubierać dzieci wiosną, mamy zastanawiają się, jaka czapka na wiosnę dla noworodka będzie najlepsza.

Ciekawostka:

Okazuje się, że ok. 70% ciepła ucieka właśnie przez głowę. Dlatego warto wiedzieć, kiedy i jaką czapkę wybrać dla dziecka.

Jeśli temperatura przekracza 15℃, wygodnym rozwiązaniem jest lekkie nakrycie głowy z dobrej jakoś materiału np. bawełny. Klasyczna „uszatka” ochroni również uszy przed chłodniejszym podmuchem wiatru. Jeżeli lubisz przebierać dziecko, wybierz model dwustronny – oszczędzisz pieniądze i miejsce w szafie.

Nie zapomnij także o pasującej chuście, która również może posłużyć jako ochrona przed słońcem w okresie letnim.

A jaką czapkę wybrać, gdy temperatura jest wyższa niż 20℃? Najlepiej żadną, nawet w przypadku noworodka! Nie musisz się obawiać zapalenia ucha – ciepły wiatr nie przyczyni się do infekcji. Za parę lat maluch sam zdecyduje, czy chce chodzić w czapce. Mimo Twoich próśb pewnie pozbędzie się nakrycia głowy, gdy tylko stracisz swoją pociechę z zasięgu wzroku.

Jak ubierać dzieci wiosną – lista ubrań

Jak wybrać buciki dla przedszkolaka – rodzaje i najważniejsze cechy butów dla małego dziecka