Jak ubierać niemowlę latem do snu?

Kwi 30, 2020 | Dziecko, Psychologia, Wychowanie, Zakupy | 0 komentarzy

 „Nie przegrzewaj”, „nie przezięb”, „czy jemu nie jest za chłodno”, „czy nie jest za ciepło ubrane”, „ubierz dziecko”, „odkryj dziecko…” – te i wiele więcej słów w tym tonie słyszą świeżo upieczeni rodzice niemowląt. Do tego dochodzi realny dylemat – jak ubierać niemowlę latem do snu?! Przychodzimy z pomocą i radą!

Dostosuj strój do temperatury w pomieszczeniu

Optymalna temperatura do spania w pokoju dziecka to 19-21 stopni Celsjusza. Nie zawsze jednak da się zachować idealne warunki, np. kiedy jest lato, a na zewnątrz panuje fala upałów. Maluszka należy więc ubrać adekwatnie do temperatury w pomieszczeniu, najlepiej korzystając z uniwersalnej zasady „tyle ubrań, ile ma na sobie dorosły + jedna warstwa”. Podczas snu dziennego, jeśli pogoda dopisuje, można zostawić w pokoju dziecka otwarte okno, i ubrać maluszka tak, jak na spacer.

Nawet w upał nie powinno się jednak rezygnować z przykrycia – niezależnie od pory roku, podczas snu organizm nieco się wychładza. Latem śpiworek warto zamienić na lekką kołderkę lub tetrową pieluszkę. Jako najlepszy ubiór dla niemowlaków polecamy niekrępujące ruchów, przyjemne dla skóry pajacyki. Doskonale sprawdzą się też kaftaniki ze śpioszkami i body z bawełny.

Postaw na jakość

Nawet najlepsze rady na temat tego, jak ubierać niemowlę do spania latem, nie pomogą, jeśli wybierzesz ubranka kiepskiej jakości. Ubrania ze sztucznych materiałów sprzyjają przegrzewaniu się i poceniu, a ponadto mogą podrażniać delikatną skórę Twojej pociechy. Dlatego nasze ubranka szyte są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, przede wszystkim z wysokogatunkowej bawełny.

Dzięki temu w body i pajacykach Endo maluszkom jest wystarczająco ciepło, czują się komfortowo, a jednocześnie ich skóra może przez cały czas oddychać. Ubranka z serii dla niemowląt nie alergizują, nie krępują ruchów dziecka i nadają się do prania w wysokich temperaturach. Całą kolekcję body i pajacyków, które są odpowiedzią na pytanie o to, jak ubierać niemowlę latem do snu, można zobaczyć tu: https://endo.pl/body-i-pajace-dla-niemowlaka,all. Spośród wielu modeli, kolorów i wzorów z pewnością wybierzesz niejeden idealny zestaw.

Sprawdzaj, czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno

W myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony”, od czasu do czasu warto sprawdzać, czy dziecku jest za zimno lub za ciepło. W tym celu podejdź do dziecka i delikatnie dotknij jego karku. Jeśli ciało jest w tym miejscu zimne, oznacza to, że dziecku jest chłodno i potrzebuje dodatkowej warstwy ubranka lub grubszej kołderki. Jeżeli poczujesz, że maluch się spocił, przebierz go w coś lżejszego lub odkryj, uważając oczywiście na przeciągi. Prawidłową temperaturę karku śpiącego niemowlaka należałoby określić jako „letnią”.

Zastanawiając się nad tym, jak ubierać niemowlę latem do snu, rozważasz tak naprawdę nie strój na jedną drzemkę, ale sposób postępowania i opieki nad dzieckiem w ogóle – to ważna decyzja. Niemowlęta przesypiają kilkanaście godzin na dobę, dlatego prawidłowa jakość snu jest dla nich bardzo ważna. Wiedząc, jak ubierać niemowlę latem do snu, zadbasz o jego rozwój i dobre samopoczucie, a ubranka Endo Ci w tym pomogą!