Jak ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Aby nadać mu odpowiednią rangę, należy ubrać się stosownie do okazji. No właśnie, czyli jak? Czy konieczne jest założenie tzw. stroju galowego?

Koniec roku tuż-tuż. Warto już teraz pomyśleć o zakupie stroju dla dziecka na tę uroczystość. Jak ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego? Jakie ubrania powinien mieć w szafie uczeń podstawówki?

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego należy traktować wyjątkowo, ponieważ jest to ważny dzień dla każdego ucznia. W końcu nie co dzień odbiera się świadectwo. W związku z tym uczeń powinien w tym dniu wyglądać elegancko i schludnie. Należy zrezygnować z codziennego sportowego ubrania. Jak ubrać dziecko na zakończenie roku? Najlepiej prosto i skromnie – doskonale sprawdzi się strój w stonowanej kolorystyce. Nie należy zakładać w tym dniu jeansów, zbyt krótkich spódniczek, bluzek z dekoltem, kolorowej biżuterii, szortów i strojów z odkrytymi ramionami. To ogólne zasady, których trzeba przestrzegać podczas wyboru ubioru na uroczystą galę zakończenia roku.

W co ubrać dziecko na zakończenie roku szkolnego?

Okazuje się, że niektóre szkoły w swoim regulaminie dość dokładnie opisują jak powinien wyglądać strój tzw. galowy. Zazwyczaj taki strój dla dziewcząt składa się z: białej bluzki bez głębokiego dekoltu, ciemnej spódnicy (ale nie mini) lub długich ciemnych spodni, garnituru w ciemnym kolorze, butów na płaskim bądź niewysokim obcasie, rajstop w kolorze cielistym/czarnym. Z kolei strój chłopięcy to: biała koszula, marynarka i spodnie w ciemnym kolorze, wyjściowe buty, skarpetki w ciemnym kolorze, ewentualnie krawat. Jeśli w szkole obowiązuje taki regulamin, to należy się do niego stosować. Jeśli takowy nie obowiązuje, to na zakończenie roku można ubrać się inaczej, ale jednak z zachowaniem powagi tego wydarzenia.

W każdym stroju na zakończenie roku kluczowa jest góra, czyli w przypadku chłopców koszula, a dla dziewczynek biała bluzka. Niekoniecznie trzeba ubierać dziecko na galowo, ale na pewno elegancko i skromnie. Podstawą takiej stylizacji jest koszula, choć niekoniecznie biała. Szeroki wybór eleganckich oraz bardziej casualowych koszul dla chłopców można znaleźć w sklepie: https://endo.pl/dla-malego-chlopca/koszule.

Klasyczna koszula z kołnierzykiem może być biała, ale także jasnoniebieska, niebieska, szara, grafitowa czy czarna. Przyda się nie tylko na zakończenie roku, ale także na inne rodzinne uroczystości. Ważne, by była wykonana z bawełny, dzięki czemu jest oddychająca i odpowiednia dla alergików. Jest też wygodna i wytrzymała. Koszula taka ma klasyczny krój, czyli jest zapinana na guziki – z długim lub krótkim rękawem.

Biała koszula dla chłopca

Klasyczna biała bluzka dla dziewczynki może być również kremowa, szara, niebieska czy czarna – ważne, by kolor był stonowany, a więc elegancki. Wybór bluzek dziewczęcych jest dość spory – nie musi to być typowa koszula.

Biała bluzka dla dziewczynki