Jak zrobić projektor DIY z kubka i latarki – prosta zabawka dla dziecka

Jak przy użyciu papierowego kubeczka, markerów oraz latarki stworzyć domowy projektor do wyświetlania obrazków? Świetna zabawka DIY, którą możecie wykorzystać przy wielu okazjach czy tematach, jak święta, halloween, pory roku, pogoda, zwierzęta. Ciekawa aktywność, która pomoże rozjaśnić ponure jesienno-zimowe popołudnia. Sprawdź jak zrobić projektor DIY i baw się razem z dzieckiem.

Jak zrobić projektor DIY? - Potrzebne materiały:

  • Kubeczek papierowy lub rolka po papierze toaletowym
  • Folia np. spożywcza lub szeroka taśma klejąca przeźroczysta
  • Gumka recepturka
  • Markery do pisania po folii oraz flamastry
  • Nożyczki

KROK 1 – Przygotowanie bazy projektora, czyli kubka

Jak zrobić prosty projektor DIY? Zaczynamy do bazy naszego projektora. Wykorzystamy do niej zwykły papierowy kubek. Można również wykorzystać do tego rolkę po papierze toaletowym. Dno kubeczka należy wyciąć nożyczkami by można było spojrzeć przez niego na wylot.

 

KROK 2 – Nakładamy folię

Najpierw przygotowujemy sobie kawałki folii pociętej w spore kwadraty. Można wykorzystać do tego folię spożywczą lub tak jak my folię, w którą pakowane są ubrania Endo. Na szerszą część kubka nakładamy przygotowaną folię, następnie mocujemy ją przy pomocy gumki recepturki.

Inną opcją – zamiast folii – jest wykorzystanie szerokiej, przeźroczystej taśmy klejącej. Naklejamy ją po porstu na kubek i nie potrzebujemy już dodatkowego mocowania w postaci gumki.

KROK 3 – Tworzymy obrazki

Gdy folia będzie naciągnięta, możemy przejść do dekorowania. Rysujemy obrazki nawiązujące do dowolnej tematyki. W naszym przypadku są to świąteczne propozycje, czyli: mikołaj, bałwanek, gwiazdka, bombka i choinka. Do stworzenia konturów najlepiej wykorzystać markery do folii, które nie będą się ścierać. Obrazek można wypełnić zwykłymi flamastrami, które dodadzą całosci koloru.

KROK 4 – Jak zrobić projektor DIY? – Czas na zabawę z latarką

Gdy nasz projektor jest gotowy, wystarczy dodać źróło światła, czyli latarkę lub telefon z latarką. Teraz możemy oddać się zabawie i swobodnie wyświetlać obrazki na różnych powierzchniach.

Możecie bawić się w teatrzyk, tworzyć historie, podkładać dzwięki i głosy. Prosta aktywność rozwija wiele umiejętności – ćwiczy percepcję wzrokową, rozwija słownictwo i artykulację, a także umiejętność opowiadania.