Jaki prezent dla dziecka? Pomysły co kupić dziecku w prezencie

Chcesz być najlepszą ciocią lub wujkiem? A może życie Twojego wnuczka albo wnuczki pochłonęło Cię do reszty? Zakup prezentu dla dziecka 18-miesięcznego to spore wyzwanie, bo w końcu maluch sam nie powie Ci, o czym marzy. W przypadku starszych dzieciaków również nie jest łatwo, bo wybór właściwie się nie kończy. Co zrobić, żeby się nie zdublować i wywołać szczery uśmiech na twarzy najmłodszych? Sprawdź nasze pomysły na prezent dla dziecka w różnym przedziale wiekowym: https://endo.pl/prezent-dla-dziecka

Wybór prezentu dla dziecka 18-miesięcznego lub młodszego to duże wyzwanie – w końcu maluch sam nie podpowie nam, co mu się spodoba, w czym będzie mu wygodnie albo, które smoczki najlepiej uspokajają w chwilach płaczu. Rodzice to najbliższe osoby dla niemowlaka, a prawdziwe przyjaźnie z rówieśnikami zawierane są dopiero później. Jeśli jednak chcesz, aby malec miał swojego pierwszego kompana, który nigdy go nie opuści, dobrym pomysłem na prezent dla dziecka 1,5 rocznego lub młodszego będzie miś Endo. Pluszak będzie jednocześnie towarzyszem pierwszych spacerów, podróży oraz nocnym obrońcom, gdy maluszka nawiedzą złe sny. W późniejszych latach rodzic będzie mógł również użyć zabawki do pokazywania dziecku, jak prawidłowo wykonywać pewne czynności. Taki pluszowy przyjaciel może się np. przydać podczas nauki korzystania z nocnika.

Oprócz zabawek uniwersalnym prezentem dla dziecka 2-letniego oraz młodszego będą ubranka. Tego świeżo upieczonym rodzicom nie może zabraknąć. Niemowlaka trzeba często przebierać szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Chodzi nie tylko o ulewanie się pokarmu, czy częste pocenie się maluszka, ale również dynamiczny rozwój.

Ciekawostka:

Niemowlę przez pierwszy rok swojego życia może być dłuższe o ok. 25 cm i 3-krotnie cięższe niż w chwili urodzenia.

Myśląc o prezencie dla dziecka 1-rocznego, możesz kupić:

  • body,
  • pajacyki,
  • bluzki,
  • bawełnianą czapeczkę,
  • szalik,
  • chustkę na wietrzne dni.

W okresie zimowym z pewnością przyda się ciepła kurtka lub kombinezon. Z takiego podarunku rodzice na pewno będą zadowoleni. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość materiału, sposób zapięcia oraz funkcjonalność. Nie bój się również zapytać wcześniej o rozmiar. Jeśli jednak wolisz samodzielnie podjąć decyzję, lepiej kup coś większego – w któryś momencie ubranko na pewno zacznie pasować.

Prezent dla dziecka – 8-latkowie oraz ich młodsi koledzy a zmieniające się potrzeby

Maluchy powyżej 2 lat stają się bardziej aktywne – pierwsze kroki, zabawy i wspólne wesołe chwile pełne miłych wspomnień. Zabawki jako prezent wciąż są chętnie przyjmowane przez rodziców oraz kochane przez maluchów. Z punktu widzenia mamy lub taty uginające się półki pod ciężarem kolejnych klocków czy lalek wcale nie muszą powodować pozytywnych odczuć – w końcu większa ich liczba oznacza dłuższe sprzątanie oraz problemy w podjęciu decyzji, którego przyjaciela najlepiej zabrać do żłobka, przedszkola lub w wakacyjną podróż. Przygotowaliśmy kilka alternatywnych propozycji, dzięki którym będziesz wiedzieć, jaki prezent dla dziecka 3-letniego, starszego przedszkolaka i początkującego ucznia warto wybrać.

  • Prezent dla dziecka 3 lata, 4 i 5

Przedszkolaki nie tylko uczą się nowych, dotychczas nieznanych im rzeczy, ale również rozwijają swoje umiejętności np. plastyczne czy sportowe. To również czas pierwszych przyjaźni i spędzania czasu w grupie. Dzieciaki w tym wieku potrafią skupić się na jednej, konkretnej zabawie tylko przez 10-15 minut, więc nic dziwnego, że rozpiera ich energia, a pomysłów nie brakuje. Wtedy niektóre maluchy uczą się również jeździć na rowerze. Co w takim razie będzie praktycznym prezentem dla dziecka 5-letniego albo trochę młodszego? Na pewno przydadzą się bluzki dla dzieci, spodnie i legginsy albo buty na zmianę, które rodzic bez problemu spakuje przedszkolakowi do plecaka. Maluchy biegają nie tylko podczas przerw, ale również na zajęciach rytmiki. Warto wtedy, aby miały dodatkowe ubranka, które uchronią je przed przeziębieniem. Odporność rozwija się do 12 roku życia, dlatego w tej sytuacji lepiej zapobiegać niż leczyć.

  • Prezent dla dziecka 6 lat, 7 i 8

Starszaki i uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej zaczynają mieć swoich pierwszych idoli. Zwracają uwagę na ulubione postacie z bajek, śledzą ich losy oraz przygody. Zaczynają również rozwijać swoje pasje – jedni wolą aktywności ruchowe, inni natomiast interesują się światem kosmosu, zwierząt albo podróżami. Ciekawym, ale jednocześnie uniwersalnym prezentem dla dziecka 8-letniego lub niebo młodszego z pewnością będzie T-shirt albo bluza, która będzie wskazywać najukochańszych idoli albo odzwierciedlać zainteresowania. Możesz również pokusić się o skompletowanie stroju na WF, chociaż w takiej sytuacji warto najpierw zapytać rodzica, czy przedszkole lub szkoła nie ma konkretnych wytycznych oraz specjalnych wymagań względem ubioru na zajęcia wychowania fizycznego. Przydatny na pewno okaże się również plecak-worek, który dziecko zawsze będzie mogło zabrać ze sobą na pierwsze wycieczki z rówieśnikami.

Prezent dla dziecka – 9-11 lat, czyli czego potrzebuje początkujący żak

Mali uczniowie powoli wiedzą, co lubią nosić, więc ubraniowe szaleństwo pozostaw lepiej rodzicom. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w tym wieku są szczere, więc na pewno dostrzeżesz ich niezadowolenie, jeśli podarunek będzie nietrafiony. Jaki prezent dla dziecka 10-letniego lub rok młodszego będzie najlepszy? Zawsze możesz zdecydować się na zakup książek. Czytanie rozwija wyobraźnię i wpływa na znajomość ortografii. Angażujące historie rodem z inne planety mogą sprawić, że maluch chętniej będzie sięgać w przyszłości po obowiązkowe lektury, a zagłębianie się w ich treść stanie się czymś przyjemnym oraz relaksującym. To również świetny pomysł na prezent dla dziecka 11-letniego. Jeśli jednak sama książka to według Ciebie za mało, możesz dobrać do niej również grę albo puzzle, dzięki którym miło spędzicie czas na wspólnej zabawie.