Ozdoba wielkanocna DIY dla dzieci – Uroczy króliczek z kubeczka

Uroczego wielkanocnego króliczka możemy stworzyć z kilku przedmiotów znalezionych w domu. Jest to bardzo prosty projekt, który bez problemu uda się wykonać nawet najmłodszym dzieciom. Króliczek może być ozdobą pokoju lub świątecznego stołu.

Potrzebne materiały

  • Papierowy kubeczek, biały lub beżowy
  • Kawałek juty na uszy lub papier w odpowiednim kolorze
  • Sznurek
  • Drewniane korale
  • Pompon
  • Czarny cienkopis
  • Różowa farba lub kredka

Krok 1 – Malujemy buźkę królika

Głowę naszego królika stworzymy z papierowego kubeczka. Do futerka zwierzaka najlepiej będzie pasować biały lub beżowy kubek, ale inne kolory także mogą się sprawdzić, np. pastelowy róż lub błękit.

Na początku musimy namalować buźkę króliczka. Czarnym cienkopisem rysujemy oczy, nosek i buźkę. Aby króliczek miał wyjątkowo uroczą mordkę musimy zrobić mu wielkie rumieńce. Możemy namalować je różową farbą lub kredką, np. suchą pastelą.

Krok 2 – Dodajemy ogonek

W kolejnym kroku przylepiamy z tyłu kubeczka pompon, który będzie króliczym ogonkiem. Dobierz kolor pomponu do swojego kubeczka. Do białego będzie pasował biały lub różowy, do beżowego brązowy.

Krok 3 – Robimy królicze nóżki

Czas na nóżki królika. Zrobimy je ze sznurka, dzięki czemu będą mogły zabawnie zwisać z półki, na której ustawimy naszą dekorację. Najpierw dziurkaczem robimy otworki na froncie kubeczka. Następnie przeciągamy sznurek przez oba otwory i dopasowujemy jego długość. Ostatni krok to nawleczenie drewnianego korala na każdą z „nóżek” i zabezpieczenie sznurków supłem.

Krok 4 – Przylepiamy uszy

Czas na uszy zajączka. My zrobiliśmy je z juty, ale równie dobrze można stworzyć je z papieru kolorowego lub arkusza pianki plastycznej. Wytnij sporych rozmiarów uszy i przylep na dnie kubka. Jutowe uszy warto od brzegu zabezpieczyć transparentnym klejem, aby się nie rozpruły i posłużyły dłużej. Czubek „główki” można dodatkowo zabezpieczyć okrągłym kartonikiem, który naklejamy na dno kubka, tak aby zakrył całe dno łącznie z końcówkami uszu.

Krok 5 – Ozdabiamy główkę zajączka

Na koniec możemy ozdobić zajączka. Przyczepcie mu do czubka głowy wybrane świąteczne lub wiosenne ozdoby, np. kokardkę, kwiaty a może nawet małe piankowe jajeczka wielkanocne i kurczaczki.