Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Pikselowe kodowanie dla dzieci – pobierz obrazki do kodowania

Rozszyfrowywanie zagadek i łamigłówek, a także zabawa w kodowanie to doskonały trening dla dziecięcego mózgu. Mamy tu naukę logicznego myślenia, planowania, koncentracji oraz wyciągania wniosków. Pobierz kodowane obrazki i wprowadź dziecko w świat programowania!

Wyprawka do szkoły

Kodowanie dla dzieci – dlaczego warto bawić się w kodowanie?

Przygodę z kodowaniem warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej już na etapie przedszkola. Jest to typ aktywności, która w prosty i przyjemny sposób łączy naukę z zabawą. Kodowanie rozwija pamięć, logiczne myślenie oraz umiejętność przewidywania i wnioskowania. Świetnie ćwiczy orientację przestrzenną, a także skupienie i spostrzegawczość. Jednym z działań z zakresu kodowania, które przypadnie do gustu i zaciekawi wiele dzieci są obrazki do kodowania.

Wyprawka do szkoły

Obrazki do kodowania – na czym to polega?

Obrazki do kodowania to prosta aktywność, przywodząca na myśl skojarzenie z grą „statki”. Podobnie jak popularna zabawa bazuje na planszy z układem współrzędnych. Zadanie polega na odczytaniu podanych współrzędnych, odnalezieniu odpowiednich kratek na planszy i zakolorowaniu ich. Na koniec czeka nas niespodzianka, ponieważ wszystkie zamalowane kwadraciki utworzą spójny obrazek.

Jest to świetna, wciągająca propozycja dla dzieci z pierwszych klas, a także dla starszych przedszkolaków. Warunkiem zabawy jest już dość dobra znajomość liter oraz liczb min. do 10.

Wyprawka do szkoły

Poznaj pikselowe stworki i baw się w kodowanie

Pikselowe stworki z kolekcji Game Over zapraszają do zabawy. Pobierz karty do kodowania i odkryj, który z nich zmaterializuje się na Twoim obrazku.

Możesz też zaprojektować swoją własną postać. Wrysuj ją w planszę, następnie spisz współrzędne zamalowanych kwadratów, a potem podaruj komuś – siostrze, mamie lub dziadkowi – do rozszyfrowania.

Jeśli lubicie klimaty dawnych gier komputerowych i macie ochotę na więcej to koniecznie zerknijcie do zakładki Szkoły Rysunku Endo. Jedną z propozycji naszych rysowników są wesołe kwadraciaki. Sprawdźcie – Jak narysować kwadraciaki?