Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Piżama party – pomysł na rodzinny wieczór w piżamach

Długie zimowe wieczory mogą nieco męczyć i przygnębiać. Mróz i ciemne niebo za oknem zachęcają do schowania się pod kołdrę i przespania zimy niczym niedźwiedź. My mamy jednak lepszy pomysł! Urządźcie sobie rodzinne piżama party, załóżcie ciepłe zimowe piżamy, przygotujcie smakołyki i spędźcie wspólnie miło czas. Oto kilka pomysłów

Jak zorganizować piżama party

Jak zorganizować imprezkę piżamową dla całej rodziny? Zdajcie się na spontaniczność i zaskoczcie dzieciaki! Jedyne co Wam będzie potrzebne to ulubione przekąski i piżamy! 

Zobacz piżamy świąteczne dla chłopca

Jakie piżamy wybrać

Aby wieczór się udał ważna jest wygoda! Wybierzcie na imprezkę sypialnię z największym łóżkiem lub zbudujcie fort z materacy, poduszek i koców. Wygodnie należy się także ubrać. Ciepła piżamka z bawełny, nie krępująca ruchów zapewni Wam komfort podczas odpoczynku lub zaplanowanych aktywności. Najlepsze piżamy na zimę dla dzieci to takie z długimi nogawkami i rękawami. Dorośli mogą wybrać komplet z długimi lub krótkimi nogawkami i górą w formie wygodnego t-shirta.

Zobacz piżamy świąteczne dla taty

W piżamce z motywami zimowymi i świątecznymi wszystko od razu staje się bardziej przytulne i ciepłe! Wybierzcie klasyczną czerwoną lub niebieską kratę lub piżamy Endo z zabawnymi nadrukami i napisami np. “Największy śpioch”, “Nie budzić przed 11.00” lub “Marsz do łóżka”.

Co przygotować na wieczór rodzinny

Poza wygodnym miejscem zabaw i piżamami, na pewno przydadzą się przysmaki. Przygotujcie Wasze ulubione przekąski. Jeśli macie więcej czasu, wieczór możecie poprzedzić wspólnym przygotowywaniem sezonowego jedzenia, np. pierników.

Sprawdź jak przygotować sezonowe słodycze – Marshmallow Pops

Zobacz piżamy świąteczne dla dziewczynki

Możecie także zorganizować piżamową herbatkę, w czym na pewno chętnie pomogą Wam dzieci. Taki piknik na dywanie z zabawkowymi naczyniami i w towarzystwie pluszowych misiów na pewno przeniesie Was w świat zabawy i magii dzieciństwa.

Jakie zabawy i aktywności na rodzinne piżama party

Piżamy założone, jedzenie przygotowane? Czas na piżama party w wydaniu rodzinnym.

Oglądamy film lub mecz

W zależności od zainteresowań wybierzcie bajkę da dzieci, film familijny a może zorganizujcie wspólne oglądanie meczu. Warto poszperać w świątecznych filmach, które zawsze niosą ciepłe, rodzinne przesłanie lub w animacjach, które wywołają uśmiech zarówno na twarzy dzieci jak i dorosłych.

Przygody ze stronnic książki

Jeśli kochacie literaturę a Wasza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach wybierzcie wspólne czytanie książek. Bardzo miłą formą wspólnego czytania jest czytanie na głosy. Każda osoba wybiera swojego bohatera i próbuje jak najbardziej wczuć się w swoją rolę. Takie słuchowisko możecie nagrać, będzie to piękna pamiątka do odsłuchania w przyszłości.

Zobacz piżamy świąteczne dla mamy

Bitwa na poduszki

Jeśli chcecie trochę poszaleć złapcie za poduszki i rozpocznijcie piżamową batalię. Podzielcie się na drużyny i zaaranżujcie forty na swoich łóżkach. Walka może się toczyć np. o zdobycie flagi z bazy przeciwników.

Nocne tańce i hulańce

Jeśli macie mniej waleczny nastrój, ale nadal rozpiera Was energia ulubiona muzyka powinna załatwić sprawę. Włączcie choinkowe lampki na tryb migania i zróbcie sobie wieczorną, piżamową dyskotekę.

Domowe spa z dzieciakami

Odrobina relaksu i zadbania o siebie nikomu nie zaszkodzi, także rodzicom. Załóżcie wygodne piżamy, wybierzcie delikatny kremik lub zabawne maseczki w płachcie z wizerunkami zwierzątek oraz plasterki ogórka na oczy. Niech każdy ułoży się wygodnie na łóżku z nałożonymi na twarz kosmetykami. Spokojnego nastroju doda relaksacyjna muzyka i aromatyczne świece. Zachęćcie dzieci, aby spróbowały zabawy w salon spa i wykonały Wam masaż 😉

Rodzinna sesja zdjęciowa w piżamach

Świetnym piżamowym pomysłem jest rodzinna sesja zdjęciowa w piżamach. Takie zdjęcia popularne są zwłaszcza w sezonie Bożego Narodzenia. Jak wykonać piękne zdjęcia? Znajdźcie jednolite tło, możecie np. położyć się na jasnej kołdrze. Kolejnym szczegółem, od którego będzie zależał klimat zdjęć będą piżamki. Najlepiej wybrać pasujące do siebie kolorystyką i wzorem, w ten sposób zdjęcie będzie estetyczne i spójne. Teraz wystarczy tylko szeroki uśmiech i rodzinne zdjęcie w piżamach gotowe.

Słodkich snów – opowieści do spania

Dzieci na pewno ucieszą się jeśli pozwolicie im wyjątkowo spać razem z wami. Wieczorny czas z przyciemnionymi światłami może być świetnym tłem na snucie opowieści. Może śmiesznych historii z życia rodziców, może strasznych opowiadań a może po prostu wysłuchacie przebiegu minionego dnia malucha. 

Cokolwiek nie wymyślicie rodzinny wieczór w piżamach jest wspaniałą okazją na przemienienie zwyczajnych aktywności w wyjątkową zabawę wzmacniającą rodzinne więzi.