Świąteczna girlanda z liści – pomysł na dekoracje z naturalnych materiałów

 Świąteczne dekoracje z naturalnych materiałów mają w sobie pewną delikatność i niepowtarzalny urok. Jeśli jesteś wielbicielem gustownych ozdób w wyjątkowym klimacie, zachęcamy Cię do samodzielnego przygotowania oryginalnego świątecznego akcentu. Zobacz jak przygotować świąteczną girlandę z liści.

Świąteczna girlanda z liści - Potrzebne materiały:

  • zasuszone liście
  • farby lub markery
  • sznurek
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 

Post udostępniony przez Endo.pl (@endo.pl)

KROK 1 – Przygotować liście

Zebranie liści tuż przed świętami może okazać się nie lada sztuką. Dlatego taką dekorację najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem. Być może jednak zostały w waszych zbiorach liście po wcześniejszych, jesiennych zabawach. Liście najlepiej zasuszyć w książce lub przygniecione czymś ciężkim.

KROK 2 – Świąteczne dekoracje na liściach

Do dekorowania liści możemy użyć farb lub specjalnych pisaków. W tym wypadku skorzystaliśmy z markerów PINTOR, które piszą po wielu powierzchniach i zdecydowanie ułatwiają i przyśpieszają dekorowanie. Ozdabiać możemy oczywiście według własnego uznania. Możecie też zainspirować się zaproponowanymi wzorami: bałwanka, choinki i Świętego Mikołaja.

KROK 3 – Dekoracje z naturalnych materiałów

Na koniec dodajemy sznurek by przygotowane dekoracje z naturalnych materiałów zawisły w honorowym miejscu i wprowadziły świąteczny klimat. Możemy wykorzystać naturalny sznurek jutowy, dekoracyjny w świątecznym stylu lub zwykłą żyłkę. Ozdobione liście możemy przymocować i rozwiesić w formie girlandy. Alternatywą może być też przygotowanie naturalnego mobila, czyli przywieszenie liści na różnych wysokościach na przykład do brzozowej lub iglastej gałęzi.