Wielkanocne torebki DIY na prezenty od zajączka

Wielkanoc to świetna okazja, aby przygotować dla naszych maluchów słodkie niespodzianki od zajączka. Jest to super zabawa, do której potrzebujemy ulubionych słodyczy i koszyczka, do którego dzieci zbiorą znalezione smakołyki. Jeśli nie masz tego drugiego nie martw się. Nasza wielkanocna torebka na słodycze to projekt tak szybki, że nawet nie zauważysz kiedy stworzysz te urocze torebeczki. Sprawdź jak je zrobić!

Potrzebne materiały

Do wykonania jednej torebki potrzebujesz

  • 3 papierowe talerzyki w jednym kolorze
  • Zszywacz
  • Wstążka lub ozdobny sznurek
  • Cienkopis
  • Różowa farba lub kredka
  • Nożyczki
  • Ozdoby, np. sztuczne kwiaty, wstążki

Krok 1 – Robimy front torebki – głowę i uszy zająca

Jeden z talerzyków posłuży nam za głowę zajączka, która będzie również frontem naszej wielkanocnej torebki. W pierwszym kroku musimy dodać do niej uszy zajączka. Aby to zrobić weź kolejny talerzyk i narysuj na nim uszy po przeciwnych stronach talerza. Jedno ucho powinno zająć mniej więcej 1/3 talerzyka.

Dzięki kształtowi papierowego talerzyka „uszy zająca” będą ładnie zagięte. Po wycięciu uszu przyczep je, w odpowiednim miejscu, do całego talerzyka za pomocą zszywacza.

Krok 2 – Rysujemy buzię zajączka

Po wykonaniu uszu możemy przejść do narysowania zajęczej mordki. Zrób ją według własnego pomysłu lub zainspiruj się naszymi torebeczkami. Oczka i nosek możesz narysować czarnym cienkopisem a rumieńce różową farbą lub kredką.

Krok 3 – Tworzymy kieszonkę na smakołyki od zajączka

Nadszedł czas na skończenie konstrukcji torebki. W tym celu musimy wyciąć kieszonkę, którą przyczepimy z drugiej strony zajęczej buźki. Z trzeciego talerzyka wycinamy kieszeń o kształcie księżyca a następnie za pomocą zszywacza przyczepiamy ją do frontu torebki.

Krok 4 – Robimy pasek na ramię do torebki wielkanocnej

Nasza torebka nie będzie funkcjonalna jeśli nie będziemy mogli jej założyć na siebie podczas polowania na wielkanocne smakołyki. Naprawmy to dodając jej stylowy pasek. Za pomocą dziurkacza zrób na niego otwory, a następnie przeciągnij przez nie odpowiedniej długości tasiemkę lub elegancki sznurek.

Krok 5 – Ozdabiamy torebki

Pozostało już tylko ozdobić nasze torebki wg swojego uznania. Dodaj wszystkie dodatki na jakie masz ochotę: sztuczne kwiaty, brokat, kokardki czy wielkanocne piankowe jajeczka i mięciutkie kurczaczki. 

Czas na zabawę z zajączkiem i znalezienie wszystkich pozostawionych przez niego słodyczy! Udanego polowania!