Zabierz dziecko na Kosmiczną Wyprawę! – multisensoryczna wystawa Save the Planet

Multisensoryczna wystawa „Save the Planet – Ocalmy Planetę” w Fabryce Norblina w Warszawie zabierze Was w fantastyczną podróż w czasie i przestrzeni, począwszy od Wielkiego Wybuchu po ekologiczne wyzwania współczesności. Zobaczycie niezwykłe ujęcia z kosmosu, piękne, przyrodnicze zakątki Zielonej Planety, a także zajrzycie w głąb Ziemi i oceanów. Ekspozycja łączy w sobie piękne obrazy, nowoczesne wizualizacje oraz muzykę klasyczną. To niezwykły mariaż sztuki i edukacji w jednym. Jest to propozycja idealna dla starszych przedszkolaków i szkolniaków, zakochanych w tamtyce kosmosu, przyrody i ekologii. Zabierz dziecko na niezwykłą, kosmiczną wyprawę!

Wystawa multisensoryczna Save the Planet – zabierz dziecko na dawkę historii Ziemi w pigułce

Historia zaczyna się 15 miliardów lat temu i prowadzi nas przez kolejne dzieje naszej planety. Wystawę rozpoczynamy od Wielkiego Wybuchu i poszczególnych etapów kształtowania się Ziemi. Zaglądamy do wulkanów i na dno oceanów. Kolejne sale prezentują zapierające dech w piersiach ujęcia z najpiękniejszych zakątków naszego globu, formowanie się rośliności oraz powstanie życia, czyli niepowtarzalną i majestatyczną florę i faunę. Podróżujemy przez wszystkie kontynenty, podziwiamy bezkres afrykańskiej sawanny, nurkujemy w głębiny z wielorybami, płaszczkami i meduzami, towarzyszymy arktycznym zwierzętom i ptakom..

W dalszej części ekspozycji poznajmy historię ludzkości w pigułce, od czasów prehistorycznych po szybki rozwój technologiczny, a także ekologiczne skutki ludzkiej działaności. Szczególnie przedostatnia sala „Upadek i katastrofa” prezentuje fatalne następstwa dominacji człowieka i bezmyślnej nadprodukcji. Tu najlepiej uważąć, ponieważ niektóre ujęcia moga być zbyt drastyczne dla młodszych lub bardziej wrażliwych dzieci.

Wystawa multisensoryczna Save the Planet – kształtuje postawy proekologiczne

Wystawa łaczy w sobie wątki edukacyjne: kosmos, przyroda, historia ludzkości, a także mocne przesłanie proekologiczne. Celem całego projektu jest zwrócenie uwagi na wspólczesne problemy ochrony środowiska i wyzwania jakim jest ratowanie naszej planety. Podróż przez poszczególne sale przygotowywała nas do refleksji nad tym co możemy stracić, jeśli w porę się nie ockniemy. Ostatnia sale niesie nadzieję, iż nie jest jeszcze zapóźno. Znajdziemy tam m.in. listę codzinnych eko-działań, które możemy wdrożyć jako rodzina w naszym domu.

Wystawa Save the Planet – zabierz dziecko na ucztę dla zmysłów

Cały przekaz wysatwy jest tymbardzie sugestywny, gdyż wzmocniony przez multisensoryczne doznania. Wielkoformatowe obrazy są wyświetlane w poszczególnych salach na kilku ścianach jednocześnie. Jest to nezwykłe doświadczenie, czasami przyprawiające o lekki zawrót błędnika. Całość dopełnia i potęguje wrażenia współczesna aranżacja Czterech pór roku Antonio Vivaldiego. Jedną z ciekawszych sal, do której koniecznie chcieli powrócić najmłodsi zwiedzający jest wyprawa w głąb Ziemi. Jest to podziemna podróż ilustrowana prawdziwymi dźwiękami z wnętrza ziemi. W tej sali towarzyszą nam sugestywne animacje, wyświetlane zarówno na ścianach, jak i na podłodze, dlatego to włąsnie tutaj mozna odczuć najmocnejsze oddziaływanie na nasz układ równowagi. Na szczeście w sali są specjalne, wygodne poduchy, które pozwalają zrelaksować się w tej oryginalnej scenerii.

Wystawa multisensoryczna Save the Planet – informacje praktyczne

  • Wystawa zlokalizowana jest w strefie Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie – Budynek Plater, poziom +2.
  • Bilet rodzinny (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci) to koszt 120 zł w weekend lub 105 zł w dzień powszedni.
  • Dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą bezpłatnie.
  • Wystawa jest czynna jeszcze przez miesiąc – do 19 marca w godzinach 10:00-18:00
  • Bilety najlepiej zarezerować wcześniej online ze wględu na określone godziny wejść.
  • Bilety do nabycia pod linkiem –> Wystawa multisensoryczna Save the Planet

Kolekcja Ale kosmos! – zobacz kosmiczne ubrania dla dziewczynek oraz chłopców