Proste Halloweenowe zabawy na ostatnią chwilę

Dzieciaki uwielbiają obchodzić Halloween. Co jednak jeśli nie mamy czasu na przygotowanie halloweenowej imprezki lub w naszej okolicy nie zbiera sie cukierków. Z pomocą przyjdą Ci nasze proste halloweenowe zabawy, które zapewnią „koszmarny” nastrój i mnóstwo śmiechu. Wystarczy drukarka i poczucie humoru.

Przyjacielski kościotrup

Wesoły szkielet pomoże sprawdzić znajomość anatomii Twojego malucha. Wydrukuj nasz szablon lub samodzielnie narysuj zabawnego kościotrupa.  Żadne kości nie powinny się stykać.

Kojnym krokiem jest wycięcie szkieletu i pomieszanie jego elementów.
Zadaniem dziecka będzie prawidłowe ułożenie szkieletu. Za dobre wykonanie zadania dziecko otrzymuje cukierki. Oczywiście możemy podejść do zadania także kreatywnie i nagrodzić malucha za wynalezienie nowego gatunku.

Obrzydliwa mikstura

Wszystkie małe czarownice i czarownicy kochają Halloween. Uwielbiają również tworzyć niesamowite i przerażające mikstury magiczne o tajemniczych właściwościach. W tym zadaniu musicie wymyśleć właśnie taką miksturę. Wydrukuj nasz szablon lub na kartce A4 narysuj pusty flakonik na czarodziejski eliksir. Zadaniem maluszka jest zapełnienie go niezwykłymi składnikami, nazwanie swojej mikstury oraz opowiedzenie o jej właściwościach magicznych. Za wykonanie zadania dzieci dostają cukierki.

Zadania dla odważnych

Ta zabawa jest idealna dla całej rodziny i  zapewni Wam mnóstwo śmiechu. Przed Wami niesamowite, halloweenowe wyzwania. Zacznij od wydrukowania naszego szablonu i pocięcia go na mniejsze paski.

Kolejny etap to złożenie wszystkich karteczek i wrzucenie do halloweenowego koszyczka.

Każdy uczestnik losuje jedną karteczkę i musi wykonać zadanie lub odpowiedzieć na straszne pytanie. Karteczki losujemy po kolei do wyczerpania puli. Po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu uczestnik dostaje cukierka.

Sprawdź jak nasza straszna losowanka wygląda w praktyce. Obejrzyj krótki filmik! 

Halloweenowa wykreślanka

Ostatnie zadanie dla starszaków, które potrafią już pisać i czytać. Wydrukujcie dla każdego uczestnika wykreślankę w halloweenowym klimacie.

Po odnalezieniu wszystkich ukrytych słów w wykreślance dziecko dostaje nagrodę, którą oczywiście są słodycze.