kalosze dla dzieci

Jakie kalosze dla dziecka? Rodzaje dostępnych gumowców dziecięcych

Dzieci przepadają za różnego rodzaju zabawami – również tymi na świeżym powietrzu. Pogoda nie ma więc dla nich większego znaczenia, ponieważ bez względu na to czy pada, czy jest ciepło i słonecznie, każde wyjście z domu, jest dobrą okazją do beztroskiej zabawy w plenerze. Ruch oraz czas spędzony np. w pobliskim parku doskonale wpływają na rozwój maluchów, ich zdrowie i odporność. Na wspólny spacer warto więc wybrać się zawsze – także wtedy, gdy pada. Ciepłe ubranie oraz odpowiednie kalosze dla dziecka będą tym, co zapewni mu komfort i bezpieczną zabawę nawet podczas deszczowej pogody. Jakie kalosze dla dziecka wybrać?

kalosze dla maluszka

Kalosze dla dziecka – idealne buty na okresy przejściowe

Pogoda w Polsce bywa kapryśna – to fakt. Po godzinach wspaniałej, słonecznej aury, nagle nad naszymi głowami mogą zawisnąć ciemne chmury, które są już poważną zapowiedzią nieuchronnego deszczu. Nie oznacza to jednak, że musisz zapomnieć o spacerze z dzieckiem, na który planowaliście się razem wybrać. Grunt to zadbać o wygodne i ciepłe ubrania, które zapewnią maluchowi komfort nawet podczas niesprzyjającej aury. Oprócz odpowiedniej kurtki, w garderobie Twojego dziecka zdecydowanie nie może zabraknąć kolorowych kaloszy!

Kolorowe kalosze dla dziecka od Endo

W Endo znajdziesz wiele niebanalnych wzorów gumowców dziecięcych idealnych zarówno dla dzieci młodszych, jak i nieco starszych w wieku np. 12 czy 13 lat. Wszystkie, dostępne na stronie modele, wyróżniają się ciekawą i modną kolorystyką, wygodą oraz dużą funkcjonalnością. Do poszukiwań kaloszy idealnych, koniecznie zaangażuj swoją pociechę. Dzięki temu razem wybierzecie najlepszy model, który dziecko będzie chciało z przyjemnością nosić w pochmurne dni. Wielobarwne kalosze w najbardziej optymistycznych kolorach tęczy znajdziesz na endo.pl

kalosze dla dziewczynki

Jak wybrać rozmiar kaloszy dla dzieci?

W tym przypadku, sztuka wyboru nie ogranicza się jedynie do wzoru czy koloru kaloszy, ale również do odpowiedniego rozmiaru, który będzie optymalnie dopasowany do stóp Twojego dziecka. Tu również Endo śpieszy z pomocą. Na stronie znajdziesz bowiem czytelną tabelę, która podpowie Ci, jaki rozmiar kaloszy będzie najbardziej optymalny dla Twojego dziecka. Znajdziesz ją na stronie każdej pary kaloszy.

tabela rozmiarów kaloszy dla dzieci
Idealne dopasowanie rozmiaru butów do stóp dziecka jest bardzo ważne dla jego komfortu i bezpieczeństwa podczas chodzenia. Za duże, mogą nie być wystarczająco stabilne, prowadząc tym samym np. do potykania się bądź, co gorsza, przewracania się malucha. Za małe natomiast, będą powodować powstawanie otarć czy pęcherzy.

Kalosze dla dzieci powinny dobrze przylegać do stopy, nie uciskać jej i nie obciążać. Obuwie tego typu najczęściej noszone jest w stosunkowo chłodne dni, dlatego podczas poszukiwań odpowiedniego rozmiaru, miej na uwadze to, że maluch z dużą dozą prawdopodobieństwa, będzie nosił je m.in. na grubą skarpetę. Warto więc wybrać taki model, który zapewni dziecku około 1-1,5-centymetra luzu w palcach. Większy luz nie jest wskazany, ponieważ – jak zostało już wspomniane – może sprawiać, że buty będą niestabilne.

kalosze dla dziewczynki

Kalosze dla dziecka – funkcjonalny i modny element garderoby

Współczesna moda dziecięca jest przepełniona feerią barw, niebanalnych motywów i zabawnych haseł. Nowe kalosze dla Twojego dziecka to niewątpliwie must-have w szafie małego człowieka. Są modne, funkcjonalne, a do tego znakomicie urozmaicają jego strój.

Na rodzinny spacer w pochmurną pogodę idealnie sprawdzą się kalosze z miękkim, materiałowym mankietem oraz wiązaniem na cholewce, dzięki czemu buty będą lepiej dopasowane do potrzeb Twojego dziecka.
Kalosze to niewątpliwie praktyczny i niezbędny element garderoby każdego małego człowieka. Zapewniają modny wygląd, pięknie ożywiają stylizacje i – co najważniejsze dla dziecka – pozwalają na beztroską zabawę nawet w najbardziej paskudną pogodę wiosną, latem czy jesienią.