Kalendarz adwentowy DIY – Pomysł na rodzinne aktywności podczas oczekiwania na Święta

Okres przedświąteczny to intensywny czas pełen przygotowań, wyczekiwania i ekscytacji. Aby nie zagubić w tym czasie najważniejszych rzeczy, czyli naszych relacji rodzinnym warto sięgnąć po pomoc do rodzinnego kalendarza adwentowego. 

Wydrukujcie naszą propozycję na wspólne aktywności podczas oczekiwania na Święta. Pozwolą Wam one na chwilę wytchnienia, relaksu i kreatywności a także na zaciśnięcie rodzinnych więzów.

Potrzebne materiały

  • PDF z kalendarzem adwentowym Endo
  • Drukarka i papier do drukowania
  • Nożyczki
  • Ozdoby świąteczne, np. koperty i kolorowe markery, kredki itp.
małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek
Do wykonania kalendarza wystarczy pobrać nasz pdf i wydrukować dwustronnie na drukarce a następnie wyciąć 24 karty z pomysłami na wspólne aktywności. Karteczki możesz zaaranżować w świątecznej stylizacji inspirując się pomysłami pokazanymi w tym artykule lub w linku poniżej.

Jak zaaranżować rodzinny kalendarz adwentowy na Święta Bożego Narodzenia

małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek

Pobierz rodzinny kalendarz adwentowy

Wykonanie 1 – Karteczki zawieszone na gałęzi

W rogu każdej wyciętej karteczki zrób dziurkę dziurkaczem a następnie przywiąż do niej sznureczek. Sznurkiem zawieszamy kartkę na gałązce, którą ozdabiamy igłami choinki lub świątecznymi dekoracjami. Całość wieszamy na ścianie. Dziecko codziennie będzie miało za zadanie odnaleźć odpowiednią liczbę i przeczytać treść z karteczki.

małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek

Wykonanie 2 – Listy od elfów

Kolejnym pomysłem jest zamieszczenie karteczek z zadaniami w małych kopertach, które dzieciom przysłały „elfy” 😉 Każdą kopertę dekorujemy odpowiednim oznaczeniem grudniowego dnia a następnie układamy, np. na dekoracyjnej tacy i ozdabiamy świątecznymi dekoracjami. Takie listy „elfy” mogą również zostawiać dzieciom każdej nocy przy łóżku lub schować wszystkie na raz w różnych zakamarkach mieszkania. Szukanie kopert od elfów będzie dla maluchów dodatkową frajdą.

małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek
małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek