Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Zimowy stroik DIY dla dzieci

Prosty do zrobienia zimowy stroik to wariacja z wykorzystaniem naturalnych, świątecznych dekoracji z jednego z naszych poprzednich wpisów. Aby przedłużyć ich wykorzystanie po świętach, możemy zaproponować dzieciom użycie eko ozdób do przygotowania mini dekoracji, która będzie cieszyć oczy przez całą zimę. Zobaczcie jak zrobić stroik DIY w zimowym klimacie.

Jak przygotować eko ozdoby na choinkę z naturalnych materiałów - potrzebne materiały:

  • wytłoczka do jajek
  • patyk lub laska cynamonu
  • farby, czarny pisak
  • korki od wina
  • guziki/ koraliki
  • naczynie, miseczka, odcięte denko od dużej butelki
  • żwirek lub dowolne ziarna np. soczewicy, ciciorki, grochu
  • ew. gąbka florystyczna
  • mech dekoracyjny / igliwie
  • wykałaczki

1. Zimowy stroik – Stwórz elementy scenerii

Nasz zimowy stroik rozpoczniemy od stworzenia wszystkich elementów niezbędnych do przygotowania scenerii. Jeśli bazujemy na wcześniej przygotowanych ozdobach świątecznych to muchomor i choinka mamy już gotowe. Dokładną instrukcję jak przygotować te elementy z wytłoczki i patyka lub laski cynamonu znajdziecie we wpisie -> https://endo.pl/blog/proste-eko-ozdoby-na-choinke-ktore-mozesz-wykonac-w-ostatniej-chwili/

2. Stwórz bohaterów zimowej wioski

Teraz przejdziemy do naszych zimowych bohaterów. Potrzebujemy: korki po winie, białą farbę, czarny pisak, guzik lub koralik oraz wykałaczki. Korki malujemy na biało. Po chwili, gdy farba przeschnie, doklejamy nos. Możemy wykorzystać do niego kolorowy guzik lub koralik, albo ziele angielskie lub też kuleczkę tapioki pomalowaną na dowolny kolor flamastrem. Oczy i uśmiech wystarczy domalować pisakiem. Czas na nakrycie głowy. Tu też mamy wiele możliwości. Można wykorzystać kapelusze od żołędzi. Wykonać stożkową czapeczkę z wytłoczki lub zwiniętego papieru. Można też wykonać nakrycie głowy z włóczki. Tutorial jak wykonać taką mini czapeczkę znajdziecie we wpisie -> https://endo.pl/blog/jak-zrobic-swiateczna-girlande-z-wloczki/ Na koniec nadziewamy korek na wykałaczkę i nasza kukiełka do makiety gotowa.

3. Zimowy stroik – Łączymy elementy w pojemniku

Gdy wszystkie elementy dekoracji są już gotowe, czas połączyć je w jednym miejscu. Potrzebujemy do tego niewielkiego pojemnika: plastikowego naczynia, miseczki. Można też odciąć denko od plastikowej 2L butelki po wodze – może pozostać przeźroczyste lub można pomalować je wewnątrz białą farbą.

Gdy pojemnik jest już przygotowany, czas wypełnić go ziarnistościami: żwirkiem, piaskiem, dowolnymi ziarnami, jak: kukurydza, groch, soczewica lub ryż ect. Dzięki temu będziemy mogli wetknąć nasze dekoracje. Aby mieć pewność, że wszystko pozstanie na swoim miejscu możemy wykorzystać też kawałek gąbki florystycznej, którą przysypiemy ziarnami. Na koniec wystarczy ustawić nasze ozdoby. Można tez dodać mech lub igliwie by dodać leśnego, zimowego klimatu i gotowe.

Oczywiście stroik moze być rozbudowany i możecie dodać znacznie więcej elementów. Wszystko zalezy od Waszej pomysłowości. Powodzenia!