Pomysły na prezenty dla babci i dziadka – najlepsze inspiracje

Już wkrótce Dzień Babci – 21 stycznia oraz Dzień Dziadka – 22 stycznia. Sprawdź inspiracje na proste prezenty, które maluch może przygotować samemu.

Laurka dla babci i dziadka

Klasyk, który nigdy się nie nudzi. Piękna własnoręcznie wykonana przez dziecko laurka to jeden z najpiękniejszych prezentów dla babci i dziadka. Jeśli maluch jest już spory zachęć go, aby nie tylko dał popis swoim umiejętnościom plastycznym, ale również pisarskim. 

Laurka z własnoręcznie napisanym wierszykiem lub rymowanymi życzeniami będzie wspaniałym prezentem.

Sprawdź jak zbudować szczerą relację z wnukami

Oryginalny występ dla babci i dziadka

Świetnym pomysłem na oryginalny prezent będzie występ według pomysłu dzieci. Możliwości jest wiele. Jeśli uczą się np. gry na instrumencie lub tańca niech zaprezentują swoje postępy. 

Starsze dzieci mogą przygotować przedstawienie z odgrywaniem ról a maluszki mogą odtańczyć spontaniczny układ taneczno-gimnastyczno-komediowy.

Poznaj pomysły na najlepsze aktywności dziadków z wnukami

Autorska rzeźba dla babci i dziadka

Dzieci o zdolnościach manualnych z pewnością chętnie przygotują piękną figurkę, którą dumni dziadkowie postawią na honorowym miejscu w swoim domu.

Aby dzieło powstało wystarczy samoutwardzalna glina lub masa plastyczna. Jeśli dziadkowie zbierają konkretne statuetki, np. konie, niech maluch zaoferuje im kolejny model do kolekcji.

Sprawdź jak zrobić konika Dala z kartonu

Wyjątkowa koszulka dla najlepszego dziadka i babci

Wyjątkowa koszulka od najlepszych projektantów mody z pewnością spodoba się dziadkom. Na białej koszulce maluch niech namaluje markerami do tkanin oryginalny wzór dla babci i dziadka. Może to być np. napis “Najlepsza babcia/dziadek na świecie” lub rysunek obdarowanych wraz z dzieckiem.

Możecie także zakupić specjalne koszulki dla babci i dziadka w sklepie Endo.pl

Zdjęcie rodzinne w pięknej ramce

Zdjęcie z wnukami to na pewno jeden z najpiękniejszych prezentów dla babci i dziadka. Jeśli dodatkowo ramka zostanie ozdobiona przez maluchy, prezent będzie nie tylko piękny i sentymentalny, ale również wyjątkowy i kolorowy. Oprawcie w ramkę zdjęcie a następnie dziecko niech ozdobi ją według swojego uznania, np. kolorowymi guzikami, pomponami, czy elementami prosto z natury, np. muszelkami lub gałązkami.

Rodzice maluchów również mogą dołożyć się do tego prezentu fundując dziadkom i wnukom profesjonalną sesję zdjęciową.

Specjalny program telewizyjny

Zainspiruj dzieci do przygotowania dla dziadka i babci specjalnego programu telewizyjnego. Dodatkowym plusem będzie jeśli scenariusz nawiązywać będzie do ulubionych programów i filmów widzów. 

Dzieci mogą wymyśleć np. wiadomości z zupełnie niesamowitymi wydarzeniami, w których domniemywa się, że brali udział zamaskowani babcia i dziadek, np. napad na fabrykę czekolady.

Aby stworzyć domową telewizję wystarczy, że użyjecie dużego kartonu i zamienicie go w staroświecki odbiornik telewizyjny, do którego schowają się smyki, aby zaprezentować swój autorski program.

Słodkie wypieki dla babci i dziadka

Na pewno żaden prezent tak nie wzbudzi zachwytu u babci i dziadka jak samodzielnie przygotowane przez malucha ciasto. Pomóż dziecku wybrać prosty przepis, np. zdrowe domowe batony i zgromadzić potrzebne składniki. Niewielka pomoc rodzica na pewno będzie doceniona, ale postaraj się zachęcić malucha do wykonania samemu jak najwięcej czynności, w ten sposób zarówno dziecko jak i dziadków będzie rozpierać duma. 

Wspólne świętowanie na odległość

Jeśli dziadkowie mieszkają daleko oczywiście należy pamiętać o telefonie do nich. Można również pójść o krok dalej. Sporym zaskoczeniem będzie dla nich jeśli do rozmowy przez internet założycie imprezowe czapeczki i ozdobicie pokój balonami. To pokaże im, że mimo iż nie jesteście w tym samym miejscu nadal podjęliście trud zrobienia dekoracji na ich cześć. 

Przez połączenie video można oczywiście nie tylko złożyć życzenia, ale tak jak osobiście zrobić występ, np. odśpiewując piosenkę czy pokazując taniec.