Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Prosta ozdoba na Halloween dla malucha – Dynia z talerzyka

Wkraczając w magiczny okres Halloween, nie ma lepszego sposobu na wprowadzenie niesamowitego nastroju niż stworzenie własnych, wyjątkowych ozdób w towarzystwie naszych najmłodszych. Dla dzieci to czas fascynacji potworami, duchami i, oczywiście, dyniami. 

Jednym z najprostszych, a zarazem najzabawniejszych projektów, który można podjąć w domu, jest stworzenie papierowej dyni z jednorazowego talerzyka. Dzięki prostocie projekt idealnie nadaje się dla maluchów, które poćwiczą przy okazji swoje zdolności manualne takie jak używanie farb i nożyczek. Zabawa dostarczy dziecku niezapomnianych chwil pełnych kreatywności oraz pozwoli mu wyrazić swoją wyobraźnię i uczestniczyć w przygotowaniach do jednego z najbardziej ekscytujących świąt roku.

Wyprawka do szkoły

Jak wykonać prostą ozdobę dynię na Halloween

Sprawdź jak w kilku prostych krokach stworzyć własną, unikalną dynię z papierowego talerzyka, która będzie doskonałą dekoracją na Halloween. Przygotujcie się na magiczną podróż w świat dziecięcej wyobraźni i twórczego rzemiosła!

Potrzebne materiały

  • Biały papierowy talerzyk
  • Kolorowy papier: czarny, zielony, brązowy
  • Pomarańczowa farba i pędzel
  • Nożyczki
  • Ołówek
  • Klej

Krok 1 – Malujemy talerzyk

Aby wykonać dynię potrzebujesz zwykły, papierowy talerzyk. Teraz wystarczy pomalować go pomarańczową farbą i baza dyni gotowa.

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

Krok 2 – Tworzymy buźkę

Z czarnego papieru kolorowego musimy wyciąć buzię dyni. Możesz stworzyć klasyczną dynię z trójkątnymi oczami i zębami lub podejść do tematu bardziej kreatywnie, tworząc autorską wersję halloweenowej ozdoby. 

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

Buźka talerzyka może być uśmiechnięta, możesz też zrobić dyni, np. mordkę kota. Wycięte elementy naklejamy klejem na talerzyk.

Wyprawka do szkoły

Krok 3 – Dodajemy ogonek i pędy

Z brązowego papieru wycinamy ogonek, który umieścimy na czubku dyni. Z kolei z zielonego papieru wycinamy dwa długie, zielone paski, które staną się naszymi pędami. Aby pędy pięknie się kręciły, nawijamy je na ołówek tworząc odpowiedni kształt. Wszystkie elementy przyklejamy na czubku dyni.

Wyprawka do szkoły

Nasza halloweenowa ozdoba jest już gotowa! Teraz możesz użyć pozostałych talerzyków, aby stworzyć jej kolejnych dyniowych przyjaciół! Poeksperymentuj z kolorami i kształtami twarzy. 

Wyprawka do szkoły