Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Kombinezon czy kurtka dla niemowlaka? Podpowiadamy co wybrać

Czy wiesz, że dziecko w pierwszym roku życia może urosnąć ponad 20 centymetrów i 3-krotnie zwiększyć swoją masę ciała? Oznacza to częstą wymianę garderoby, w której maluszek na pewno Ci nie pomoże. Gdy tylko aura ulega ochłodzeniu, w głowach wielu mam pojawia się pytanie: kombinezon czy kurtka dla niemowlaka? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Kombinezon dla niemowlaka – gdy maluszek głównie leży

Ubranko zawsze trzeba dobierać do charakteru oraz zachowania dziecka – w końcu nie każdy chłopiec lub dziewczynka musi być prawdziwym wulkanem energii. W okresie letnim problemów odzieżowych jest dużo mniej. Niezawodne ubieranie na cebulkę sprawia, że zawsze można daną rzecz zdjąć albo mieć ze sobą dodatkowy sweterek lub kurtkę dla niemowlaka czy starszego malucha. Co zrobić, gdy temperatura staje się coraz niższa, a padający deszcz albo śnieg nie zachęcają do wychodzenia z domu? Niestety, w okresie zimowym nie da się przejść w stan hibernacji, tak jak robią to niedźwiedzie. Przed każdym spacerem, wyjściem do żłobka lub spotkaniem u dziadków trzeba odpowiednio ubrać dziecko. Część mam stawia na kombinezon dla niemowlaka.

Na stronie Endo znajdziesz:

  • grube i ocieplane modele jednoczęściowe zarówno z bucikami, jak i bez
  • kombinezony dla niemowlaków zapinane na suwak, co ułatwia ich zakładanie
  • modele z wygodnym kapturem, który chroni przed silnymi podmuchami wiatru oraz opadami deszczu czy śniegu
granatowy kombinezon dla niemowlaka
To optymalne rozwiązanie, szczególnie jeśli dziecko szybko się niecierpliwi i nie lubi czekać.

Wskazówka:

Kombinezon dla niemowlaka z kapturem chroni szyję oraz kark maluszka przed wyziębieniem. To bardzo ważne, ponieważ temperatura karku podpowiada każdej z mam, czy maluszek jest ubrany adekwatnie do pogody.

Wybierając kombinezon dla niemowlaka, pamiętaj również, aby materiał był elastyczny i nie krępował ruchów dziecka – w przeciwnym razie spacery nie będą raczej należeć do udanych. Brak zgrubień na tylnej jego części dodatkowo sprawia, że maluszek nie odczuwa dyskomfortu. Czy warto go wybrać na chłodniejsze dni i wieczory? To dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które jeszcze nie chodzą, ponieważ materiał zakrywa całe ciało i chroni przed przeziębieniem. W przypadku aktywnych maluchów na pewno przyda się podczas zabawy w śniegu, lepienia bałwana albo na sankach. Jednak w chwili bezruchu może powodować frustrację i ograniczać ruchy.

Przeczytaj także: Jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury?

granatowy kombinezon dla niemowlaka

Kurtka dla niemowlaka dla bardziej aktywnych

Co ochroni twojego maluszka zarówno przed mrozem, chłodem, jak i letnim deszczem? Kurtka dla niemowlaka! W przypadku aktywnych maluchów, które dziarsko kroczą przez świat to zdecydowanie wygodniejsze i bardziej swobodne rozwiązanie niż kombinezon. Na Endo w zakładce kombinezony i kurtki dla niemowlaka znajdziesz długie, ocieplane modele zimowe z kapturem oraz lżejsze wersje na jesień lub początek wiosny. Lepiej wybierać kurteczki krótkie czy sięgające za kolano? Wszystko zależy od rodzaju aktywności. Jeśli podczas spaceru będziecie dużo chodzić, długa kurtka dla niemowlaka na pewno uchroni maluszka przed każdym podmuchem wiatru. Do wózeczka polecamy krótsze modele ze ściągaczami – nie będą ograniczać ruchów i ochronią dziecko przed przeziębieniem.

Wskazówka:

Chcesz kupić krótką kurtkę dla niemowlaka? Sprawdź, czy ma ściągacze – dzięki temu materiał nie będzie się podwijać i odsłaniać pleców maluszka.

 

Plusem kurtek dla niemowlaków jest fakt, że można je dowolnie zestawiać ze spodniami oraz T- shirtami o różnej grubości. Dodatkowy sweterek czy też bluzę zawsze można zdjąć. W przypadku jednoczęściowego kombinezonu zbyt wiele nie da się zmienić, jeśli dziecku będzie zbyt gorąco.

To może Cię zainteresować: Rozmiary kurtek dziecięcych – na co zwrócić uwagę?

Kombinezon czy kurtka dla niemowlaka – co wybrać?

Ubiór maluszka powinnaś dobrać przede wszystkim na bazie swoich własnych obserwacji. Jeśli Twoja pociecha nie zaczęła jeszcze chodzić, a podczas spacerów dziecko spędza czas przede wszystkim w wózku, najlepszy będzie kombinezon dla niemowlaka. Zapewni komfort oraz potrzebną dawkę ciepła. To również dobry wybór w przypadku zimowych zabaw na powietrzu. Raczej nie sprawdzi się w trakcie podróży samochodem albo szybkich wizyt w sklepie – maluszkowi będzie po prostu za ciepło.

Kurtki dla niemowlaka natomiast to opcja dla maluszków chodzących oraz biegających. Dzieci będące w ruchu szybciej się pocą i potrzebuję więcej swobody. Kombinezon może nieco utrudniać wszelkie aktywności ruchowe. Warto jednak zwrócić uwagę na długość kurtki dla niemowlaka. Ważne, aby krótkie modele miały również dodatkowy ściągacz, który nie doprowadzi do odrywania pleców i ewentualnego przeziębienia organizmu. Nie ma tak naprawdę jednej konkretnej odpowiedzi, która wskazała czy wybrać kombinezon, czy kurtkę dla niemowlaka. Wszystko zależy od potrzeb Twojego dziecka, jego wygody oraz twojego komfortu psychicznego w związku z możliwymi infekcjami.