Dzień dziecka to wyjątkowe święto – zarówno dla niego samego jak i jego rodziców. Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje możesz zorganizować dla swojej pociechy, to spieszymy z pomocą. Podpowiemy, jakie zabawy w dzień dziecka i aktywności mogą sprawić radość twojemu maluchowi, a także – jakie stroje będą najlepsze na tę okazję.

Zabawy dla dzieci na dzień dziecka: wykorzystaj kreatywność twojego malucha

Małe dzieci są niezwykle kreatywne i mają dużą potrzebę tworzenia. Z tego względu idealnym pomysłem na wspólne spędzenie dnia dziecka będzie przygotowanie gier i zadań, podczas których twoja pociecha będzie mogła wcielić się w prawdziwego artystę. Mile widziane jest wspólne tworzenie wyklejanek, kolaży, figurek z plasteliny i masy solnej, pieczątek z ziemniaków, papierowych girland i koron czy wzajemne malowanie się farbkami do ciała. Wcielaniu się w małego artystę może pomóc także kolorowy strój z pięknymi, kreatywnymi grafikami; w Endo stawiamy na różnorodność barw i wzorów: https://endo.pl/dla-malej-dziewczynki/bluzki-i-t-shirty. Dodatkowo nasze T-shirty i bluzki nie krępują ruchów ciała – co jest niezwykle istotne podczas wszelkich artystycznych (i nie tylko) zabaw.

Pamiętaj również, że domowe warsztaty artystyczne z okazji dnia dziecka nie muszą ograniczać się jedynie do zabaw typowo plastycznych. Nie bój się eksperymentować – może twoja pociecha wolałaby wspólne muzykowanie lub układanie zabawnych rymowanek?

Spędźcie czas na łonie natury – niekoniecznie wyjeżdżając z miasta

Innym świetnym pomysłem na wspólne świętowanie dnia dziecka jest wyprawa na łono natury. Pamiętaj, że nie musicie w tym celu wyjeżdżać z miasta lub znacząco oddalać się od miejsca zamieszkiwania. Na pewno na waszym osiedlu znajduje się chociaż jeden park, pola czy skwerek, na którym możecie urządzić sobie piknik. Przed wyjściem przygotujcie wspólnie ulubione przekąski dziecka. Jeśli masz możliwość – zabierz swoją pociechę do lasu i zorganizuj grę terenową z nagrodami. Spędzanie czasu w kontakcie z naturą może być dla was niezwykle relaksujące i… pouczające. Skupcie się na odgłosach ptaków, poobserwujcie owady, zachwyćcie się miękkością trawy.

Jeśli wiesz, że w miejscu do którego się wybieracie będzie niewiele cienia, zadbaj nie tylko o nawodnienie dziecka i odpowiednie nakrycie wody, ale także o ubranie, w którym nie będzie się pocić i które odbije promienie słoneczne. Najlepiej, jeśli wybierzesz jasny T-shirt wykonany z bawełny lub lekkiej dzianiny. W Endo.pl znajdziesz przy okazji jasne koszulki z motywami nawiązującymi do waszej przyrodniczej wyprawy – czyli T-shirty z pięknymi grafikami zwierząt.

Pomysł na dzień dziecka w domu, czyli… podróż do krainy smaków

Innym pomysłem na wspólne spędzenie dnia dziecka jest wspólna podróż do… krainy smaków. Wciel się razem z dzieckiem w szefów kuchni i przygotujcie przekąski, których wcześniej nigdy nie jedliście. Nie zapomnij również o upieczeniu ciastek – możecie je potem wspólnie ozdobić. Po wspólnym gotowaniu zasiądźcie do filmowego seansu lub wieczoru z planszówkami. Taki dzień może mieć szczególny wymiar dla dziecka – zwłaszcza, jeśli na co dzień łączy was mało wspólnych aktywności. Jeśli z kolei nie przepadasz za gotowaniem, możecie wybrać się razem do ulubionej restauracji dziecka – takiej, którą odwiedzacie tylko podczas wyjątkowych okazji.

Postaw na niecodzienną aktywność

Jeśli jednak twoje dziecko to nieustraszony poszukiwacz przygód, to spraw, by mogło spróbować zupełnie nowych aktywności. Może twoja pociecha zawsze marzyła o wizycie w stadninie koni? Albo chętnie bawi się dziecięcym łukiem, gdy jesteście na leśnym spacerze? A może od dawna marzy o wycieczce do parku trampolin lub parku linowego? Zastanów się, jak możesz spełnić marzenie dziecka – zachęcanie do nowych aktywności jest ważne, a odkrywanie świata razem z rodzicem to dla malucha okazja do stworzenia z nim silnej więzi i pięknych wspomnień. Pamiętaj też, by zadbać o odpowiedni strój – w trakcie nowych aktywności twoje dziecko musi czuć się komfortowo. Jeśli jest trochę chłodniej, podstaw na bluzki Endo z długim rękawem. W słoneczne dni wybierz jasne T-shirty.

Powyższe pomysły na dzień dziecka najlepiej pokazują, że nie trzeba wcale dużego budżetu, by twoja pociecha mogła doskonale się bawić i zapamiętać ten dzień na długo. Najważniejsze jest to, że jesteście razem – a dziecko naprawdę odczuwa, że wszystkie gry, zabawy i aktywności zostały zorganizowane specjalnie z myślą o nim.