Jak zrobić prosty stroik wielkanocny z dzieckiem? Pobierz wielkanocne toppery od Endo.

Święta Wielkanocne za pasem. W wielkie przygotowania warto zaangażować także najmłodszych domowników by wspólnie z nimi zadbać o atmosferę i odpowiednie, świąteczne akcenty. Twórcze, rodzinne działania to zawsze ogromna radość i satysfakcja dla najmłodszych. Skorzystaj z jednej z naszych propozycji. Zobacz jak przygotować prosty stroik wielkanocny wspólnie z dzieckiem. Pobierz nasze wielkanocne toppery, czyli ilustracje przygotowane przez naszych grafików i do dzieła.

Stroik wielkanocny - potrzebne materiały:

  • naczynie, osłonka typu niewielka doniczka lub kubek
  • gąbka florystyczna lub ryż
  • wydrukowane grafiki – toppery
  • patyczki do szaszłyków
  • taśma, taśma dwustronna, plastelina lub masa mocująca
  • nożyczki
  • naturalne materiały np. bukszpan, bazie, suszone kwiaty
  • mech dekoracyjny
  • ozdoby świąteczne – piórka, jajeczka, motylki, kurczaczki i inne figurki

1. Pobierz grafiki z wielkanocnymi zajączkami

Pobierz i wydrukuj wielkanocne toppery przygotowane przez naszych grafików. Endowe zajączki, znane z naszych koszulek, tym razem dodadzą uroku świątecznym dekoracjom. Wystarczy pobrać poniższą grafikę, wydrukować i wyciąć wszystkie lub wybrane zające. Zwierzaki mogą pozostać czarnobiałe lub możecie je pokolorować według własnego pomysłu.

Zajączki do pobrania

małżeństwo wspólnie przygotowuje posiłek

2. Przygotuj wielkanocne toppery

Kolejny etap to wykorzystanie wydrukowanych grafik do przygotowania topperów, czyli prostych dekoracji, które możemy wetknąć w nasz stroik. Wystarczy wyciąć nasze kształty, następnie przymocować za pomocą taśmy, taśmy dwustronnej lub masy mocującej do patyczka do szaszłyków lub dłuższej wykałaczki. I gotowe!

3. Stroik wielkanocny – Baza z doniczki lub kubka

Czas na przygotowanie bazy stroika wielkanocnego. Potrzebujecie do tego dowolnego pojemnika, naczynia lub osłonki. Dobrze sprawdzi się ciekawa doniczka lub kubek z ładnym, oryginalnym wzorem lub fakturą. Następnie wypełniany naszą osłonkę przyciętą gąbką florystyczną. Jeśli nie macie pod ręką takie gąbki, możecie zastąpić ją ryżem, solą lub innym ziarnem, w które będzie można wtykać różne elementy.

4. Dekorowanie stroika wielkanocnego

Na koniec oczwywiście czas na ozdobienie stroika, czyli wypełnienie go różnymi dekoracjami. Możecie wykorzystać naturalne elementy, takie jak: bazie, bukszpan czy ususzone kwiaty np. gipsówka czy zatrwian. Pomiędzy rośliny powtykać przygotowane wczesniej wielkanocne toppery z zajączkami. Na dół najlepiej wyłożyć sztuczny mech, który zasłoni gabkę, w którą powtykaliśmy toppery i roślinki. Można ewentualnie wykorzystać ścinki zielonej krepiny czy zabarwiony ryż. Całość dopełnią inne wielkanocne ozodby, jak kurczaki, jajeczka, motylki, piórka. Wszytsko zależy od Waszego pomysłu. Częśc elementów możecie przymocować takze do osłonek.

5. Wielkanocne toppery – inne zastosowania

Zajączkowe toppery możecie też oczywiście wykorzystać w inny sposób. Świetnie sprawdzą się do udekorowania wypieków np. wielkanocnej babki lub mazurka. Zajączki dobrze odnajdą się też na parapecie wśród roślin – wystarczy wetknąć je w ziemię w doniczkach. Innym pomysłem jest też wykorzystanie ich jako bohaterów wielkanocnego przedstawienia. Wystarczy szybko zaaranżować scenę z krzeseł oraz koca i gotowe.