Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły

Odlotowe rakiety – kosmiczna zabawa DIY

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki przechodzą okres fascynacji przestrzenią kosmiczną i uwielbiają wszelkie galaktyczne akcenty. W końcu podróże w kosmos, loty wśród gwiazd czy na księżyc, bez wątpienia brzmią jak wspaniała przygoda! Jeśli chcesz zaskoczyć swoje dziecko, przygotuj wraz z nim prostą i efektowną kosmiczną zabawę DIY. Jej wykonanie zajmie Wam z pewnością tylko kilka minut. Zaś prosty mechanizm sprawi, że Wasz pojazd pomknie w nieznane. Czas na odlotowe rakiety – 3,2,1 odpalamy….!

Potrzebne materiały

  • blok techniczny lub karton
  • ołówek i kredki
  • nożyczki
  • taśma dwustronna lub klej magiczny
  • papierowa słomka
  • sznurek lub mulina
Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

Kosmiczna zabawa DIY – jak przygotować latający statek kosmiczny?

Przede wszystkim należy rozpocząć od zaprojektowania dowolnego kosmicznego pojazdu. Może to być rakieta, UFO z kosmitami, super-astronauta, a może inny, niezidentyfikowany obiekt latający. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Możecie też skorzystać z gotowych, tematycznych szablonów, znanych z koszulek endo, które specjalnie dla Was przygotowaliśmy. Szablony znajdziecie na dole wpisu. Rysujemy projekt na kartce papieru, najlepiej nieco sztywniejszej, jak blok techniczny lub drukujemy gotowy szablon (również możemy go wzmocnić naklejając później na blok lub karton). Na koniec wszystko wycinamy i kolorujemy.

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

Jak wprawić rakietę w ruch?

Kolejny etap, czyli czas na nasz mechanizm, wprawiający machinę w ruch. Potrzebujemy do tego jedynie słomkę oraz sznurek. Odcinamy ze słomki dwa mniejsze kawałki i mocujemy na odwrocie pojazdu za pomocą taśmy dwustronnej, kleju magicznego lub w pistolecie. Następnie przekładamy przez słomki odmierzony sznurek lub mulinę. Chwytamy sznurek w połowie i zaczepiamy w dowolnym miejscu np. o poręcz krzesła, klamkę lub przyczepiamy za pomocą spinacza. Nasza kosmiczna zabawa jest gotowa!

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

3, 2 , 1… odpalamy!

Czas na zabawę. Wystarczy złapać za dwa końce sznurka i rozchylić je w przeciwne strony. Możemy wówczas zaobserwować, jak nasz pojazd unosi się do góry. Im szybciej pociągniemy za sznurki, tym szybciej rakieta dotrze do mety.

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły

Pobierz gotowy szablon – odlotowe rakiety endo

Pobierz jeden z gotowych wzorów i baw się wspólnie z dzieckiem. Możecie też urządzić zawody i sprawdzić, czyj pojazd poleci szybciej. Kosmiczna zabawa czeka na Was!

Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły
Wyprawka do szkoły
Skorzystajcie też z zabawnych kolorowanek z motywem kosmosu – znajdziecie je w sekcji kolorowanki do pobrania
Udanej zabawy!