Endo i Jurek Owsiak dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. | Endo wydarzenie | Endo

-30% doatkowego rabatu z kodem MAJ30  - gwarantowana dostawa przed długim weekendem

Endo i Jurek Owsiak dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mamy przyjemność zaprezentować specjalną kolekcja koszulek Endo, zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka. Całkowity dochód ze sprzedaży limitowanej kolekcji zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jej tegoroczny cel – nefrologię i urologię dziecięcą.

Rysowanie to moja pasja, tym zajmuję się od lat – mówi Jurek Owsiak. Czasami jednak traktuję to profesjonalnie, zwłaszcza, gdy wykonuję różne projekty, które są później motywem przewodnim Finałów WOŚP czy Przystanków Woodstock. Ale, co podkreślam, nie jestem człowiekiem, który szkolił się w tym zakresie.

Jak mówi Jurek, projekty dla Endo powstawały podczas oglądania telewizji – Te moje rysunki to takie typowe „maziaje”. Robię je, kiedy rozmawiam, słucham, mówię. Uwielbiam wszelkiego rodzaju dziwolągi, „krowopiesy” i przyjazne nam dziwnoludy – dodaje Jurek – Lubię sobie dopisywać do tych kresek monologi i robić z nich moich rysunkowych przyjaciół.

Jurek Owsiak podkreśla, że tegoroczna Orkiestra gra dla dzieci z chorobami nerek i układu moczowego. „Potrzebujemy precyzyjnego sprzętu urologicznego, bo wczesne rozpoznanie już u noworodków i najmniejszych dzieci to szybka decyzja o rozpoczęciu odpowiedniego leczenia. A to ma decydujący wpływ na przyszłe losy dzieci i dorosłych”.