Kayah i Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń! | Endo wydarzenie | Endo

-30% doatkowego rabatu z kodem  30WEEK

Kayah i Endo dla Fundacji Spełnionych Marzeń!

Wiosną tego roku śmiała kreska Szymona Majewskiego pojawiła się na limitowanej kolekcji koszulek Endo dla dzieci i dorosłych. W kolejnej odsłonie Endo „Odkrywamy Talenty” autorem specjalnej, limitowanej kolekcji koszulek jest Kayah, która zdecydowała się wesprzeć działania Fundacji Spełnionych Marzeń.

Endo: Dlaczego zdecydowała się Pani wziąć udział w akcji na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń?

Kayah: Zawsze korzystam z okazji, by się do czegoś przydać. W końcu dostałam sama od losu tak wiele, mam za co być wdzięczna. Jako osoba publiczna mam pewien potencjał dotarcia do szerszego grona odbiorców i staram się go nie zmarnować. Często pomagamy z czysto egoistycznych pobudek. Każdy z nas po szlachetnym akcie czuje się sam ze sobą lepiej, nieprawdaż? Jakiekolwiek jest tego podłoże, nie ma wątpliwości, że z działań na rzecz innych są wymierne korzyści. Cele fundacji są dla mnie oczywiście zacne, ale i na tyle klarowne, że głęboko wierzę w ich powodzenie. To nie jakaś utopia. Zresztą nie ma rzeczy niemożliwych. Świat można i trzeba zmieniać na lepszy. Choroby nowotworowe dotykają także dzieci, to tragedia, z którą również borykają się ich bliscy, niewyobrażalna dla kogoś, kto już jest rodzicem. Zrobiłam to z myślą o tych wszystkich, którzy walczą z tą straszną chorobą i jej skutkami.  Mam nadzieję że ten niewielki gest przyniesie choć trochę pomocy.

Endo: Czy często bierze Pani udział w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci?

Kayah: Mój głos, jak mówiłam wcześniej, dzięki popularności jest głośniejszy niż anonimowe głosy. Staram się więc używać go w słusznych sprawach, a taką z pewnością jest udział w akcjach promocyjnych różnych fundacji, uwrażliwienie na istniejącą krzywdę poprzez jawne i publiczne o tym mówienie, zbiórki pieniędzy, a także osobista pomoc finansowa, którą się raczej nikt poważny publicznie nie chwali. Szczególnie kiedy los krzywdzi dzieci, odczuwam ogromną potrzebę zaangażowania się w akcję. Sama jestem matką, wiem, jak pięknymi istotami są nasze pociechy, a jaki zarazem potrafi być okrutny wobec nich los, czy dorosły człowiek i jak są często w tym bezbronne. Dzieci to nie tylko najmniejsi, ale też najważniejsi ludzie na świecie. Od tego ile im damy będzie zależeć przyszłość naszej planety, gatunku... Jeśli sami coś sknocilismy, one będą mialy szansę to naprawić, ale tylko dzięki naszemu wsparciu.

Endo: We współpracy z Endo i Fundacją Spełnionych Marzeń zaprojektowała Pani limitowaną serię koszulek dla dzieci i dorosłych.  Co chciałaby Pani przekazać poprzez swoje rysunki?

Kayah: Jestem przesiąknięta ideą tolerancji. Koszulka ze szkielecikiem ma na celu uświadomić wszystkim, że niezależnie od tego jaka główka będzie wystawać z koszulki, czy biała, czy czarna, czy ze skośnymi oczkami, czy w jarmułce, czy hijabie, czy to będzie buźka chłopca, czy dziewczynki, zdrowego czy chorego -wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy w środku to samo, a nasza krew jest tak samo czerwona, mamy takie same potrzeby życia w świecie dobrym i bezpiecznym. Wszyscy pragniemy szczęścia, bez różnicy. Rysunek na drugiej koszulce jest dość żartobliwy, uwielbiam gry słowne, choć mam na myśli pokój na świecie, posługuję się tak samo brzmiącą nazwą miejsca. Klucz to symbol naszej tolerancji właśnie. Przecież kanwą wojen jest przede wszystkim jej brak. Chciałam w ten sposób zaznaczyć, że każdy ma w sobie klucz do pokoju na świecie, klucz , którym jest właśnie tolerancja i miłość do bliźniego.

 

 

Fundacja Spełnionych Marzeń opiekuje się dziećmi z chorobami onkologicznymi leczącymi się w czterech specjalistycznych ośrodkach w Polsce. Celem fundacji jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, starając się dać im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

Dochód ze sprzedaży koszulek zaprojektowanych przez Artystkę wesprze Fundację  przy wyposażeniu otwartego we wrześniu 2010 Domu Rodzica.