Kur-de Balans! Endo w Muzeum Narodowym! | Endo wydarzenie | Endo

-30% doatkowego rabatu z kodem MAJ30  - gwarantowana dostawa w 48H

Kur-de Balans! Endo w Muzeum Narodowym!

Koszulki Endo znalazły się w zaszczytnym gronie 600 najlepszych, polskich przedmiotów użytkowych z ostatniego stulecia! Tę wyjątkową kolekcję możemy oglądać od 15. grudnia w Galerii Wzornictwa Polskiego. Jest to pierwsza, przekrojowa wystawa poświęcona polskiemu wzornictwu, która na stałe zagości w ofercie Muzeum Narodowego w Warszawie.

Endo serdecznie zaprasza do odwiedzenia Galerii Wzornictwa Polskiego, gdzie projekty najlepszych rodzimych twórców opowiedzą ponad stuletnią historię polskiego projektowania. Ta niezwykła ekspozycja zabiera w podróż w czasie - od przełomu XIX i XX wieku i pierwszych prac Witkacego w stylu zakopiańskim, poprzez projekty artystów dwudziestolecia międzywojennego i PRL-u, aż po czasy współczesne. Kuratorki wystawy Anna Demska, Anna Frąckiewicz Anna Maga, Kaja Muszyńska miały niebywale trudne zadanie by z ponad 2000 obiektów zebranych w kolekcjach muzealnych wytypować blisko 600 najciekawszych.

Wystawę tworzą projekty z różnych epok oraz środowisk twórczych, znajdziemy tu zarówno eksponaty reprezentujące projektowanie przemysłowe, jak i to inspirowane folklorem. W Galerii można też zobaczyć przedmioty przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Specyficzny gust i potrzeby dziecka stanowią zawsze wyzwanie dla projektantów. Doskonale wie o tym marka ENDO, której designerskie koszulki zostały wyróżnione wśród przedmiotów dedykowanych najmłodszym. Zabawne grafiki, dowcipne hasła i współpraca z najlepszymi polskimi artystami, którzy zdają się na wylot znać świat dziecięcej wyobraźni - to przepis marki na ubranka, mające już status kultowych. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 15 grudnia. Galeria Wzornictwa Polskiego będzie stałą częścią oferty Muzeum Narodowego.

Więcej informacji >>