Marta Ostrowska | Artysta | Endo

-30% doatkowego rabatu z kodem MAJ30  - gwarantowana dostawa przed długim weekendem

Marta Ostrowska

Urodziła się 26 sierpnia 1982 roku. Przez pierwsze pięć lat mieszkała w Falenicy (co oczywiście nie ma żadnego znaczenia ). W wieku siedmiu lat poszła do szkoły podstawowej, oraz wygrała swój pierwszy konkurs plastyczny dotyczący wakacji. W latach 1997-2002 uczęszczała do liceum plastycznego, gdzie zrobiła dyplom z historii sztuki i sztuki użytkowej i uzyskała tytuł technika plastyka. W roku 2002 rozpoczęła studia na Europejskiej Akademii Sztuk (prywatny odpowiednik ASP), na wydziale malarstwa.
„Okej, teraz się trochę pochwalę” – mówi o sobie artystka – „Na pierwszym roku moim profesorem od historii architektury był Wiktor Zin, a na trzecim, rysunku uczył nas Franciszek Starowieyski. Rektorem uczelni był Antoni Fałat, więc plejada sław jakby nie było. Koniec chwalenia ”.

W roku 2007 Marta obroniła dyplom z malarstwa- dwanaście obrazów, przedstawiających zabudowę starej Pragi, odrapane ściany, wejścia do piwnic, piwnice, kute, żelazne bramy i tp. Seria miała tytuł „Codziennie przechodzę przez Krzyż Pański”. Zrobiła też aneks ze sztuki użytkowej, który stanowiło dwadzieścia pacynek- zwierzątek.

Zatem w 2007 została magistrem sztuki i uzbrojona w ten ważny papier zaczęła szukać pracy jako ilustrator bajek.
Przez pierwsze dwa lata, czyli 2007-2009 rysowała dla wydawnictwa „Multico”, potem dla krakowskiego „Skrzata”, z którym współpracuje cały czas. Mniej więcej w 2011 i 2012 pracowała dla wydawnictwa „Zielona Sowa”, a także „Hachette”. Gdzieś na drodze swojej działalności zaczęła też pisać opowiadania dla dzieci, z których jedno, o tytule „Tygrys i Lula” zostało sprzedane do „Skrzata” i czeka na wydanie.

Reasumując - jest jednym wielkim ołówkiem i pomysłem, od rysowania dostała odcisków, z których jest dumna.
Na działalność artystyczną poświęca sto dwadzieścia procent czasu i z nadzieją spogląda w swoją, zabazgraną kolorowymi kreskami, przyszłość.