Kolekcje Endo | Endo
 -30 dodatkowe z kodem 30STYL

KOLEKCJE ENDO

W Kraju Kwitnącej Wiśni

W Kraju Kwitnącej Wiśni

"Dzisiaj mi się przyśni, kwiat kwitnącej wiśni" - inspirując się takim widokiem endo stworzyło linię zamkniętą w obrębie dosłownie kilku kolorów, opartą na dużych kontrastach kolorystycznych, wyrazistych, prostych grafikach, czasem romantycznych, czasem dynamicznych. To linia nieco bardziej elegancka dla dziewczynki, pełna charakteru dla chłopca. W zestawach dla dziewczynki znajdziemy liczne sukienki, pikowane kurtki, kwieciste bluzy, ciemnogranatowe spodnie i spódniczki skontrastowane z jasnymi t-shirtami z grafikami nawiązującymi do klimatu linii. Dla chłopca proponujemy ubranka w stylu sportowej elegancji, w których nie zabraknie koszul, pikowanych bluz zestawianych z jeansami albo dzianinowymi granatowymi spodniami oraz liczne t-shirty wykonane jak zwykle z najwyższej jakości dzianiny z wykończeniem brzoskwiniowej skórki.

Czytaj więcej

Ale Meksyk!

Ale Meksyk!

W Meksyku kolorów bez liku! Pomarańcze mieszają się z różem i czerwienią, turkusem, limonową zielenią i bardzo słoneczną żółcią. Wyraziste desenie i odważne zestawienia kolorystyczne podkreślają zdecydowany charakter linii. Z koszulek Endo zerkają barwne tukany, ośle mordki i ryby, słynne meksykańskie czaszki, w kwieciste wzorki typowe dla tej kultury. Nie trzeba daleko jechać, by poczuć ten gorący klimat. Malownicze, oryginalne grafiki naniesione farbami wodnymi są w pełni bezpieczne dla skóry dziecka, a elastyczne szwy i kolorowe pliski zabezpieczające gwarantują komfort noszenia i swobodę ruchów każdego podróżnika.

Czytaj więcej

Afryka dzika

Afryka dzika

Czy to pantera, czy lew groźnie zerka? Czyje to prążki, czyje to cętki? Miękkie, kwieciste plamy mieszają się z geometrycznymi wzorami rodem ze sztuki Afryki. Ta linia to zaproszenie do odległego świata, którego przygody można przeżywać na własnym podwórku. Oprócz t-shirtów wykończonych efektem brzoskwiniowej skórki, pojawiają się  modele z dzianiny „bambusowej”- z efektem cieniowania, które wyjątkowo efektownie prezentują się jako tło wielkoformatowych nadruków. 

Czytaj więcej

Sztuka według Endo

Sztuka według Endo

Plamy układają się w kształty, niby przypadkiem spotykają się ze sobą i tworzą nowe zjawisko, ale to nie jest przypadek – tak powstaje sztuka. Artyści XX wieku , podobnie jak poprzednicy, poszukiwali nowych form wyrazu, upraszczali go na swój sposób, geometryzowali formy, rozbijali je na cząsteczki, tu analiza, tam znów synteza. Powstawały coraz to nowe kierunki w malarstwie coraz mniej przypominającym rzeczywistość. My też postanowiliśmy zabawić się w malarzy XX wieku i czerpiąc z ich doświadczeń pokazać co to jest op-art., a co to pointylizm, co to ekspresjonizm a co to abstrakcja. Koszulki Endo są jak płótna, jak obrazy, na których powstały nasze małe dzieła sztuki, ale  może i w tobie drzemie ukryty talent?

Czytaj więcej

Podróż do przeszłości

Podróż do przeszłości

Świat jest pełen zagadkowych zjawisk i przedmiotów niewyjaśnionego pochodzenia. Gigantyczne rysunki w Nasca, figury na Wyspach Wielkanocnych, piramidy ciągle przyciągają ludzi. Ich pochodzenie ciągle zastanawia naukowców i poszukiwaczy, którzy stale liczą na to że odnajdą coś jeszcze bardziej zaskakującego. Z Endo przybliżamy odrobinę ten tajemniczy świat, mając nadzieję, że dzięki temu dzieci poczują same chęć poszukiwania  i zdobywania wiedzy. Przetarte kolory, sprane jeansy, t-shirty z efektem cieniowania, podwijane rękawy to atrybuty małego podróżnika – taki charakter ma tez ta linia. 

Czytaj więcej

Co w trawie piszczy?

Co w trawie piszczy?

Na wiosennej łące na pierwszy rzut oka widać świeżą, zieloną trawę i kwitnące kwiaty. Ale to co najciekawsze kryje się pod nimi. Tam zabawa trwa na całego. Patyczaki ćwiczą jogę, silne chrząszcze podnoszą ciężary – trzeba mieć w końcu kondycję na nadchodzące lato! Inne robaczki słuchają dobrej muzyki, biedronki tańczą tak, że gubią kropki. Elektrobugi to najmodniejszy taniec tego lata! Na spacerach, w parku, ogrodzie czy lesie, Endo gwarantuje swobodę i radość z poznawania najmniejszych mieszkańców naszej planety. Nasze barwne t-shirty – wykonane jak zwykle z najlepszej jakości bawełny- świetnie komponują się w zestawach z drukowanymi bluzami i tryskającymi kolorem kurtkami. 

Czytaj więcej

Dla walecznych rycerzy (jesień/zima 2014)

Dla walecznych rycerzy (jesień/zima 2014)

Każdy chłopiec choć raz w życiu marzył by pokonać smoka, być nieustraszonym rycerzem w zbroi.
Ale też każdy smok choć raz w życiu chciałby mieć przyjaciela lub prawdziwą przyjaciółkę.
Niemożliwe staje się możliwe tylko w Endo! Na naszych koszulkach smoki nie uprowadzają księżniczek i nie zjadają baranów, wolą wąchać kwiatki i dawać je małym księżniczkom, a chłopakom pozwalają jeździć na swym grzbiecie jeśli tylko będą odważni i dzielni.

Czytaj więcej

Dla odważnych księżniczek (jesień/zima 2014)

Dla odważnych księżniczek (jesień/zima 2014)

Każda dziewczynka chciałaby pójść choć raz na prawdziwy królewski bal, być księżniczką w wieży, ocaloną przez rycerza.
Ale też każdy smok choć raz w życiu chciałby mieć przyjaciela lub prawdziwą przyjaciółkę. Niemożliwe staje się możliwe tylko w Endo!
Na naszych koszulkach smoki nie uprowadzają księżniczek i nie zjadają baranów, wolą wąchać kwiatki i dawać je małym księżniczkom, a chłopakom pozwalają jeździć na swym grzbiecie jeśli tylko będą odważni i dzielni.

Czytaj więcej

Z głową w chmurach (jesień/zima 2014)

Z głową w chmurach (jesień/zima 2014)

„Z głową w chmurach” to nowa kolekcja Endo, którą charakteryzują proste grafiki, centralne kompozycje i pojedyncze elementy: plamy, kreski, szkice. Na pierwszy rzut oka grafiki wyglądają jak nieskończony rysunek artysty, co chodzi z głową w chmurach i w ich kształtach odnajduje pomysły na grafikę. Miękkie formy ilustracji przypominają nam wędrujące po niebie chmury-postaci: leniwego kota, króliki, misia, a nawet żaby...

Czytaj więcej

Endoludy (jesień/zima 2014)

Endoludy (jesień/zima 2014)

„Och jak cudnie żyć w przyjaźni z tworem własnej wyobraźni”. Kacper Dudek stworzył dla Endo świat pełen zaskakujących stworów, które sympatycznie na nas zerkają jednym okiem z kolorowych bluzek… Duże, małe, chude, grube, śmieszne, głupie, straszne – jakie tylko przyjdą do głowy, ale zawsze intrygujące.
Nasze odważne choć nierozważne stwory wymyśliły ni z tego ni z owego teorię wszystkiego, a Wasze?
Nowe, odważne konstrukcje ubranek podkreślają zdecydowany i bardzo nowoczesny charakter linii.

Czytaj więcej