Kolekcje Endo | Endo

 -30% dodatkowe  z kodem 30MORE

KOLEKCJE ENDO

Huhuha, zima nie jest zła!

Huhuha, zima nie jest zła!

Wszędzie biało, bialusieńko, a na tej bieli wypatrzeć można to polarnego liska zwiniętego w kłębek, to dwa niedźwiedzie, których tylko nosy widać wśród zamieci, to przytulone dwa zające, bo przecież razem cieplej.Kolekcja ta ma bardzo delikatne, rycinowe wręcz dekoracje rysowane cienką, spokojną linią. Niektóre w kolorach zorzy polarnej, niektóre jak zimowe pejzaże. Ale w endo nie może zabraknąć humoru, dlatego są też ilustracje zaczytanego misia, bo „ryby je, więc dużo wie”, czy liska, któremu zamiast bałwana znowu ze śniegu wyszedł królik… kto by przetrwał taką zimę bez dowcipów i ciepłych ubranek  wśród których nie zabraknie grubych swetrów, bluz dresowych i spodni wykonanych z miękkich dzianin wykończonych efektem „brzoskwiniowej skórki”, kurtek z zabawnymi wewnętrznymi dekoracjami oraz odblaskowymi detalami, dzięki którym nawet z daleka będziemy widoczni…

Czytaj więcej

Sekrety zwierząt

Sekrety zwierząt

Co słychać u sowy, gdy idzie czas zimowy? Czy to prawda, że nietoperze zimą zamiast wakacji wybierają stan hibernacji? Endo zawsze podglądało życie zwierząt, dlatego znowu zagląda do lisa, wilka, jeża i wiewiórki, czy szykują się już do zimy, czy szukają przyjaciół na zimowe wieczory?
Koty, psy, konie i małe myszki mają swoje sekrety, niektóre są nieśmiałe, a inne wolą  grzywy kolorowe. To kolekcja dla animalsów (czyli dla tych ,co kochają zwierzęta). Lekko malowane grafiki z delikatnym obrysem lub widoczną dziecięcą kredką zwierzątka zerkają przyjaznym spojrzeniem i szukają przyjaciela na zimę. Jak się nie przytulić,  skoro wszystko miłe, miękkie wykonane z wysokogatunkowej bawełny pozwalającej skórze dziecka swobodnie oddychać.

Czytaj więcej

W Kraju Kwitnącej Wiśni

W Kraju Kwitnącej Wiśni

"Dzisiaj mi się przyśni, kwiat kwitnącej wiśni" - inspirując się takim widokiem endo stworzyło linię zamkniętą w obrębie dosłownie kilku kolorów, opartą na dużych kontrastach kolorystycznych, wyrazistych, prostych grafikach, czasem romantycznych, czasem dynamicznych. To linia nieco bardziej elegancka dla dziewczynki, pełna charakteru dla chłopca. W zestawach dla dziewczynki znajdziemy liczne sukienki, pikowane kurtki, kwieciste bluzy, ciemnogranatowe spodnie i spódniczki skontrastowane z jasnymi t-shirtami z grafikami nawiązującymi do klimatu linii. Dla chłopca proponujemy ubranka w stylu sportowej elegancji, w których nie zabraknie koszul, pikowanych bluz zestawianych z jeansami albo dzianinowymi granatowymi spodniami oraz liczne t-shirty wykonane jak zwykle z najwyższej jakości dzianiny z wykończeniem brzoskwiniowej skórki.

Czytaj więcej

Ale Meksyk!

Ale Meksyk!

W Meksyku kolorów bez liku! Pomarańcze mieszają się z różem i czerwienią, turkusem, limonową zielenią i bardzo słoneczną żółcią. Wyraziste desenie i odważne zestawienia kolorystyczne podkreślają zdecydowany charakter linii. Z koszulek Endo zerkają barwne tukany, ośle mordki i ryby, słynne meksykańskie czaszki, w kwieciste wzorki typowe dla tej kultury. Nie trzeba daleko jechać, by poczuć ten gorący klimat. Malownicze, oryginalne grafiki naniesione farbami wodnymi są w pełni bezpieczne dla skóry dziecka, a elastyczne szwy i kolorowe pliski zabezpieczające gwarantują komfort noszenia i swobodę ruchów każdego podróżnika.

Czytaj więcej

Afryka dzika

Afryka dzika

Czy to pantera, czy lew groźnie zerka? Czyje to prążki, czyje to cętki? Miękkie, kwieciste plamy mieszają się z geometrycznymi wzorami rodem ze sztuki Afryki. Ta linia to zaproszenie do odległego świata, którego przygody można przeżywać na własnym podwórku. Oprócz t-shirtów wykończonych efektem brzoskwiniowej skórki, pojawiają się  modele z dzianiny „bambusowej”- z efektem cieniowania, które wyjątkowo efektownie prezentują się jako tło wielkoformatowych nadruków. 

Czytaj więcej

Sztuka według Endo

Sztuka według Endo

Plamy układają się w kształty, niby przypadkiem spotykają się ze sobą i tworzą nowe zjawisko, ale to nie jest przypadek – tak powstaje sztuka. Artyści XX wieku , podobnie jak poprzednicy, poszukiwali nowych form wyrazu, upraszczali go na swój sposób, geometryzowali formy, rozbijali je na cząsteczki, tu analiza, tam znów synteza. Powstawały coraz to nowe kierunki w malarstwie coraz mniej przypominającym rzeczywistość. My też postanowiliśmy zabawić się w malarzy XX wieku i czerpiąc z ich doświadczeń pokazać co to jest op-art., a co to pointylizm, co to ekspresjonizm a co to abstrakcja. Koszulki Endo są jak płótna, jak obrazy, na których powstały nasze małe dzieła sztuki, ale  może i w tobie drzemie ukryty talent?

Czytaj więcej

Podróż do przeszłości

Podróż do przeszłości

Świat jest pełen zagadkowych zjawisk i przedmiotów niewyjaśnionego pochodzenia. Gigantyczne rysunki w Nasca, figury na Wyspach Wielkanocnych, piramidy ciągle przyciągają ludzi. Ich pochodzenie ciągle zastanawia naukowców i poszukiwaczy, którzy stale liczą na to że odnajdą coś jeszcze bardziej zaskakującego. Z Endo przybliżamy odrobinę ten tajemniczy świat, mając nadzieję, że dzięki temu dzieci poczują same chęć poszukiwania  i zdobywania wiedzy. Przetarte kolory, sprane jeansy, t-shirty z efektem cieniowania, podwijane rękawy to atrybuty małego podróżnika – taki charakter ma tez ta linia. 

Czytaj więcej

Co w trawie piszczy?

Co w trawie piszczy?

Na wiosennej łące na pierwszy rzut oka widać świeżą, zieloną trawę i kwitnące kwiaty. Ale to co najciekawsze kryje się pod nimi. Tam zabawa trwa na całego. Patyczaki ćwiczą jogę, silne chrząszcze podnoszą ciężary – trzeba mieć w końcu kondycję na nadchodzące lato! Inne robaczki słuchają dobrej muzyki, biedronki tańczą tak, że gubią kropki. Elektrobugi to najmodniejszy taniec tego lata! Na spacerach, w parku, ogrodzie czy lesie, Endo gwarantuje swobodę i radość z poznawania najmniejszych mieszkańców naszej planety. Nasze barwne t-shirty – wykonane jak zwykle z najlepszej jakości bawełny- świetnie komponują się w zestawach z drukowanymi bluzami i tryskającymi kolorem kurtkami. 

Czytaj więcej

Dla walecznych rycerzy (jesień/zima 2014)

Dla walecznych rycerzy (jesień/zima 2014)

Każdy chłopiec choć raz w życiu marzył by pokonać smoka, być nieustraszonym rycerzem w zbroi.
Ale też każdy smok choć raz w życiu chciałby mieć przyjaciela lub prawdziwą przyjaciółkę.
Niemożliwe staje się możliwe tylko w Endo! Na naszych koszulkach smoki nie uprowadzają księżniczek i nie zjadają baranów, wolą wąchać kwiatki i dawać je małym księżniczkom, a chłopakom pozwalają jeździć na swym grzbiecie jeśli tylko będą odważni i dzielni.

Czytaj więcej

Dla odważnych księżniczek (jesień/zima 2014)

Dla odważnych księżniczek (jesień/zima 2014)

Każda dziewczynka chciałaby pójść choć raz na prawdziwy królewski bal, być księżniczką w wieży, ocaloną przez rycerza.
Ale też każdy smok choć raz w życiu chciałby mieć przyjaciela lub prawdziwą przyjaciółkę. Niemożliwe staje się możliwe tylko w Endo!
Na naszych koszulkach smoki nie uprowadzają księżniczek i nie zjadają baranów, wolą wąchać kwiatki i dawać je małym księżniczkom, a chłopakom pozwalają jeździć na swym grzbiecie jeśli tylko będą odważni i dzielni.

Czytaj więcej